Aldatanlar ve aldatılanlar

Yeni kocamla hissettiklerim -1


11 Ocak 2018 15:16

Merhaba adım nuray, 42 yasında 2 çocuk annesiyim ev kadınıyım, 1.60 boyunda biraz toplu, beyaz ten ve tesettürlü biriyim, daha önce hayatımda kimse olmamıştı. Genç yaşta evlendim 17 yıl boyunca kocamdan başkasına dönüp bakmadım. Günlerim hep ev işi, çocuklara bakmakla geçti, kocamı da fazla tanımadan evlenmiştim ona karsı sorumluluklarım hep yaptm, iyi niyetli biriydi, benden 10 yaş büyüktü. Bundan dört sene önce işleri bozulmaya başladı. Artık onu tanıyamıyordum kendini içkiye verdi ilgisi sevgisi bitmişti. Evle ve çocuklarla tek başıma uğraşıyordum. Biraz içine kapanık biri olduğumdan fazla arkadaşımda yoktu tek akrabamda Bursa’da oturan yaşlı halamdı. Artık daha fazla dayanamadım ve birgün çocukları alarak evi terkettim halamın yanına gittim.

Çalışmaya başladım

Kafamda bitirmiştim ve boşanma davasını açtım. Yıllar sonra bu şekilde ilk kez kendi başıma kalmıştım. Halam çocuklarla ilgilenmeyi çok seviyordu. Fakat yanlızlık çok zor gelmeye başlamıştı. Üstelik maddi sıkıntılarda vardı ilk kez çalışmaya karar verdim. Ne iş yapacağımı bilmiyordum. Temizlik, bakıcılık gibi işlere başvuruyordum. Böyle bakarken bir yerde bakıcılık ilanı gördüm. Hergün okuldan geldikten sonra akşama kadar kızına bakacak birini arıyordu. Hemen ilandaki numarayı aradım. Kemal beyle konuştum. “İlgileniyosanız gelin görüşelim” dedi. Bu işin olacağını düşünüp sevinmiştim.

Fena biri değildi

Hemen düzgün bir kıyafet giyip söylediği yere gittim. Kemal, 50 yaşında, uzun boylu kalıplı biraz ciddi ve görmüş biriydi. Ticaretle uğraşıyordu. 9 yaşında kızı vardı. Uzun zaman önce karısından ayrılmıştı. İstediği şey hergün kendi evde yokken, kızı alıp akşama kadar bakacak biri olduğunu söyledi. Ücretide iyiydi. Kabul ettim. Bu şekilde hergün öğleden sonra evine gidiyordum. Çocuklarıma da halam bakıyordu. Bu şekilde epey zaman geçti, gittikçe alışmıştık. İlk defa başka bir adamın bana farklı yaklaştığını görüyordum. Kemal bana karşı daha samimi davranıyordu. Birkaç kez akşam gidecekken yemeği beraber yiyelim diye ısrar etti. Bir gün kızı okuldan alıp eve götürdüm.

Bana göz koymuştu

Kız hastaydı hemen uyudu bende evin işleriyle uğrasıyordum, kapı çaldı. Kemal gelmişti, “Ne oldu bugün erken geldiniz” dedim. “Kız hasta diye geldim” dedi. Kızı odasında uyuyordu, öğlen vaktiydi yemeği yedikten sonra, “Ben gideyim” dedim. Kalmam icin ısrar etti. “Kız hasta gitme” dedi, ilk kez yalnız kalmıştık. Ne yapacağımı bilemedim. Gözü üzerimdeydi bende heycanlanmıştım. Onun eve geleceğini bilmediğimden üstüm biraz açıktı, uzun bluz içimde askılı ve uzun eteğim vardı. Masadakileri toplayım diye kalkıcağım sırada Kemal birden beni sıkıca tutarak kendine çekti. “Seni istiyorum uzun zamandır aklımdan çıkmıyosun” diyordu.