Şevket Arslan

Volkan Demirel, Fenerbahçe kariyerini de tehlikeye attı


04 Mart 2018 12:08

Volkan Demirel, Beşiktaş maçında gördüğü kırmızı kartla Fenerbahçe kariyerini tehlikeye attı.

İlk yarıda oynanan Alanyaspor maçında yedek bırakıldığını son anda öğrendiği için ısınmaya dahi çıkmayan Volkan Demirel, Aykut Kocaman’la bir süre konuşmamıştı. Kaptan, Beşiktaş maçında gördüğü kart sonrasında hocasının, “hakem yüzde yüzde haklıydı” demesine ve soyunma odasında takım arkadaşları kendisine tepki gösterirken savunulmamasına çok bozuldu. Kendisine yakın muhabirlere “takımımın hakkını koruyordum” diye mesajlar gönderen Volkan, belki de Fenerbahçe’ye geldiği günden beri ilk kez bu kadar yalnız kaldı. Ozan Tufan’ın kadro dışı bırakıldığı dönemde de genç futbolcunun yanında duran ve Kocaman’la ters düşen kaptan, bu kez Başkan Aziz Yıldırım’dan da tepki aldı.

“Takımımın hakkını savunuyordum” çıkışına rağmen Başkan Yıldırım’ın, Aykut Kocaman rapor yazarak ceza verme kararı alırsa affetmeyeceğini ve gereken cezayı keseceğini yöneticilerle paylaştığı öğrenildi.

Volkan Demirel, kırmızı kartla Fenerbahçe kariyerini de tehlikeye attı

Geçen sezon her fırsatta “40 yaşına kadar oynamak istiyorum. Para önemli değil” demesine rağmen kendisiyle sadece 1 yıllık sözleşme yenilenen Volkan Demirel, ilk dönemde oldukça sıkıntı yaşadı. Osmanlıspor maçından sonra Başkan Aziz Yıldırım’ın direktifleriyle kendisine çeki düzen veren Volkan, Alper’le imzalanan sözleşme sonrasında kendisine de bir teklif bekliyordu.

Beşiktaş maçında gördüğü kırmızı kartla ise adeta Fenerbahçe kariyerini tehlikeye attı. Kocaman’ın ilk Beşiktaş maçını işaret ederek, “Volkan’ı tam da bu yüzden oynatmadığım” dediği iddia edildi. Aynı Kocaman’ın Volkan konusunda çok da istekli olmadığı sözleşme yenileme konusunu tamamen yönetime bıraktığı da gelen bilgililer arasında.

Kocaman'dan bir fırça da Mehmet Ekici'ye!

Q7’nin kırmızı kart gördüğü pozisyonun kahramanlarından birisi de Mehmet Ekici’ydi… maçın Fenerbahçe adına en iyilerinden birisi olan Ekici o pozisyonda Pepe’yi iterek yere düşmesine neden olmuş, ardınan da Q7’nin darbesiyle yerde kalmıştı. Kocaman maçtan sonra Ekici’ye de tepki verirken, “aylardır oynamıyordun ve dün gece iyi de oynarken gittiği Pepe’ye o hareketi yaptın… ya sen de atılsaydın” diyerek sert tepki gösterdi.