Büşra Özertan

Türkiye'yi UEFA ile karşı karşıya getirecek krizi Ahmet Nur Çebi önledi

02 Aralık 2019 Pazartesi 11:48 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2019 Pazartesi 11:48

Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi’nin son yılların en büyük skandalının önüne son anda geçtiği ortaya çıktı... 24 Ekim’de oynanan Braga maçından önce elektrik idaresinden kulübe, 5 aydır faturaların ödenmediği bu yüzden elektriklerin kesileceğine dair uyarı geldi. Uyarıda Braga maçı için Vodafone Park’a elektrik verilemeyeceği bilgisi paylaşıldı. Ahmet Nur Çebi araya girerek bizzat kefil olmasa UEFA ile Türkiye’yi belki de karşı karşıya getirecek yıllarca unutulmayacak bir skandal yaşanacaktı.

Öte yandan Beşiktaş’ın sadece stat için değil kulüp binasından, idman sahasına kadar olan tüm birimlerinin elektrik faturalarının da biriktiği ve ciddi rakamlar olduğu gelen bilgiler arasında.

Bu arada eski yönetimin stadın sadece elektrik değil, su ve doğalgaz ücretlerini de ödemediği ortaya çıktı. Gelen bilgiler Ahmet Nur Çebi’nin iki kurumla da görüşerek biriken borçların ödeneceği için sözler verdiği öğrenildi.

Beşiktaş'ta 11 yıldır üst üste şampiyon olan hentbole şok

Beşiktaş yönetimi şok bir karar aldı... son 11 yıldır üst üste Türkiye şampiyonluğunu kazanan erkek hentbol takımının bütçesini yüzde 50 oranında düşürme kararı aldı. İlk etapta hentbol şubesinin kulübün üzerine yük olarak görülen kadın basketbol, erkek ve kadın voleybol, tekerlekli basketbol ve e-spor şubeleri ile beraber kapatılması düşünüldü. Ancak daha sonra hentbolda alınan başarılara dikkat çekilerek bütçesinin yarı yarıya düşürülmesi kararı alındı. Şimdilik yönetimin masasında voleybol şubelerinden birisinin yanı sıra tekerlekli basketbol ve e-spor şubelerinin kapatılması için fikir birliğine varıldı.

Beşiktaş'ın yeni sponsor hedefi! Yıllık 5 milyon Euro beklentisi

Bir süre önce Vodafone yönetimine iki yıllık yeni yapılan anlaşmanın oldukça düşük olduğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, zam istemişti… İngilizler yazılı sözleşmeye uyacaklarını ama herhangi bir rakam yükseltme durumunun söz konusu olmadığını siyah-beyazlı kulübe cevap olarak iletti.

En azından gelecek yıl sonuna kadar hamle şansının ortadan kalktığını düşünen Ahmet Nur Çebi yönetimi ise şimdiden sponsorluk görüşmelerine başladı. İlk görüşme THY ile yapıldı. Siyah-beyazlı yönetimin hedefi forma sponsorundan yıllık en az 5 milyon Euro’luk gelir elde etmek.

Beşiktaş'ın Michael Krmencik teklifi

Beşiktaş'ta forvet oyuncusu Michael Krmencik için oyuncunun takımı Viktoria Plzen'e kiralama teklifi yapıldı. Çek oyuncu için kulübü Viktoria Plzen’e yarım sezon kiralama için 1 milyon Euro önerildi. Ayrıca oyuncunun kendisine de 6 ay için 750 bin Euro teklif edildi. Krmencik için gönderilen teklif mektubunda şampiyonluk primi dışında puan primi dahil herhangi bir bonusun olmaması dikkat çekti.

Sözleşmesi 2021'de bitiyor

Beşiktaş'ın kiralamak istediği Michael Krmencik'in sözleşmesi 2021 yılında sona eriyor. Bu sezon Viktoria Plzen formasıyla 22 maça çıkan 26 yaşındaki ve 1.91 boyundaki golcü 14 gol atma başarısı gösterdi.