Şevket Arslan

Tudor, Arda'nın üzerini çizdi


08 Kasım 2017 08:55

Fenerbahçe'de 10 yıldız topun ağzında!

Aykut Kocaman takımı Ankara’da bıraktı... eşini de alıp kaynanasının Gelibolu’daki evine gitti. İki gün kafa dinledi. Aile meclisinden çıkan ''bırak'' sözlerine rağmen Ali Yıldırım’ın 'bir yere gidemezsin daha yapacak çok işimiz var. 2010-11 sezonundaki gibi ayağa kalkacağız ve geri döneceğiz. Yönetim de elinden geleni yapacak'' sözlerini kıramadı. Çark etti. Geri döndü.

Şimdi herkes ''gereğini yapacağım'' diyen Aykut Kocaman’ın yapacağı şeyin ne olduğunu merak ediyor...

Bazı oyuncuları kadro dışı bırakacak.

Para cezaları verdirecek.

Oyun sistemini değiştirecek.

İşte topun ağzındaki isimler

İlk ve en etkili karar olarak bir numaralı seçenek duruyor... kadro dışılar. Mehmet Topal, Volkan Demirel ve Robin van Persie topun ağzında. Aatıf, Fernandao, Soldado, Dirar, Şener, İsmail ve Skrtel’in de durumları hiç parlak değil. 7 oyuncunun da kadro dışı kalmasalar bile en azından para cezası almaları gündemde. Oyun sistemi ise değişecek. Çift forvete dönülecek. Kocaman ve Yıldırım’ın aldığı ortak karar ''kaybediyorsak da Fenerbahçe gibi kaybedelim'' şeklinde oldu.

Okay Yokuşlu'ya Ada'dan talip var

Trabzonspor’da herkes Yusuf Yazıcı veya Abdülkadir Ömür’ün satılmasını beklenirken ilk resmi teklif bu sezon Süper Lig'de en fazla ikili mücadele kazanan isim olan Okay Yokuşlu’ya geldi. Girdiği ikili mücadelelerin 105’ini kazanan Okay’a, Premier Lig ekiplerinden West Brom talip oldu.

Sezon başında PSG’den Grzegorz Krychowiak’i kiralayan Everton’dan 36 yaşındaki Barry ve Southampton’dan 13.7 milyon Euro’ya transfer eden West Brom, Okay için bordo-mavililerden fiyat istedi. Trabzonspor yönetimi ilk etapta Okay için 12 milyon Euro fiyat belirledi. Bir süredir Okay’ı izleyen West Brom’un bu rakam üzerinden pazarlık yapabileceği iddialar arasında.

Beşiktaş, Cenk'i değil, Oğuzhan'ı satacak

Beşiktaş’ta sürpriz karar... herkes devre arasında Cenk Tosun’un satılmasını beklerken Başkan Fikret Orman sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve kazandığının iki katını isteyen Oğuzhan Özyakup’u satma kararı aldı.

Tolgay’ın gösterdiği performans, Oğuzhan’daki düşüş, Arsenal’ın yüzde 30’luk paydan vazgeçmemesi, Ocak ayında sözleşme yenilenmemesi durumunda istediği takıma bedelsiz olarak imza atabilecek olması Orman’ı bu kararı almaya itti.

Sözleşmesi sezon sonunda bittiği için Oğuzhan’dan hayal ettiği 30-40 milyon Euro bandında bir rakam alamayacağını bilen Orman rakamı da belirledi. Orman’ın, Oğuzhan için 15 milyon Euro düşündüğü, bu parayı vermek için Lazio başta olmak üzere Premier Lig ve İspanya’dan da bazı takımların devrede olduğu bildirildi.

Oğuzhan’ın da her röportajında Avrupa hayalinden bahsetmesi ve son dönemde sürekli yedek kalması yüzünden yurt dışında oynamaya sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.

Tudor, Arda'nın üzerini çizdi

Arda Turan’ın adı bir süredir Galatasaray’la anılıyor... fakat Igor Tudor, Başkan Dursun Özbek’i milli oyuncunun alınmaması konusunda ikna etti. Hırvat teknik adam Arda konusunda Başkan’a şu sözleri söyledi:

* Takımımın fizik kondüsyonu çok üst seviyede. O aylardır üst seviye idman yapmıyor.

* Barcelona’da tüm sol açıklar sakat olmasına rağmen teknik direktörü idmanda kaleciyi oynattı, onu oynatmadı.

* Bize gelirse en az 2 aya ihtiyacı var. Formunu yakalaması için. O süreçte yedek kulübesinde oturursa herkes için sıkıntı olur.

* Kilo aldı. Kaptanı olduğu Türk Milli Takımına bile davet edilmedi.

* Taraftar da istemiyor.