Şevket Arslan

Taraftar Burak Yılmaz kararını verdi

24 Ocak 2019 11:48

Cuma günü Erzurumspor’u ağırlayacak Beşiktaş’ta Burak Yılmaz sürprizi yaşanacak... Akhisar maçında tribüne çağrılmayan, “hırsız” tezahüratları yapılan, oyundan çıkarken de yuhalanan Burak’ı taraftarlar bağrına basacak. Beşiktaş tribünleri yumruk şov için Burak Yılmaz’ı tribünlere çağıracak. Onun için besteledikleri “efendiliğe davet eden” tezahürat yapacaklar. Herhangi bir tepki koymayacaklar. Bu arada Erzurumspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta Burak Yılmaz’ın antrenmanlardaki performansı dikkat çekiyor. Özel çalışmalarla hırslı bir şekilde Vodafone Park'taki ilk maçına hazırlanan tecrübeli golcü ağları havalandırarak taraftarları selamlamak amacında.

Pato dünyaları reddetti

Abdurrahim Albayrak'ın Çarşamba günü Dubai'den eli boş dönmesi Galatasaray camiasında panik havası yaratırken, yapılan transfer görüşmelerinin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Galatasaray'ın Alan ile birlikte transferini istediği Pato konusunda ortaya çıkan rakamlar dudak uçuklattı. Çin'deki takımında 10 milyon Euro kazanan Pato için Galatasaray'ın bonuslarla ve imza parasıyla yıllık 7 milyon Euro'u bulan bir teklif sunduğu ancak Brezilyalı golcünün buna rağmen, gelmek istemediği iddia edildi. Abdurrahim Albayrak'ın transferler konusunda sürekli bilgilendirdiği Fatih Terim'e, ''Daha ne kadar para verebiliriz? 7 milyon Euro'ya kadar çıktık hocam. Daha fazlasını veremeyiz'' şeklinde sitem ettiği kaydedildi.

Victor Moses'ın ardından ikinci bomba 

Victor Moses'ı İstanbul'a getiren ve transfer rotasını kanat oyuncusundan 8 numaraya çeviren Fenerbahçe’nin sürpriz bir isme teklif götürdüğü iddia edildi. PSV’ye bu sezon beklenen katkıyı veremeyen Bart Ramselaar... 22 yaşındaki Hollandalı oyuncu için sarı-lacivertlilerin satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulunduğu, PSV’nin de bu teklifi kabul ettiği görüşmelerde önemli aşama kaydedildiği bildirildi. Fenerbahçe’nin Ramselaar ve menajeri ile görüşmek içinde izin aldığı, genç oyuncunun Türkiye’ye transfer olmayı düşünmemesinin en büyük engel olduğu ise gelen bilgiler arasında.  

Yok artık Obi Mikel

Bonservisi elinde olan John Obi Mikel'in Fenerbahçe'den yıllık 4.5 milyon Euro'dan 3 senelik sözleşme istediği kaydedildi. Obi Mikel'in ayrıca imza parası olarak 3 milyon Euro talep ettiği bildirildi. Menajerlik ücretleri ve maç başı ücretleriyle Obi Mikel'in 3 yıllık maliyetinin 20 milyon Euro'yu bulması sonrasında Ali Koç'un isyan ettiği kaydedildi. Başkan Ali Koç'un ortaya çıkan rakamlar sonrasında, ''32 yaşına gelmiş bir orta saha oyuncusu için bu rakamlar oldukça fazla. Kulübün anahtarını da verelim mi? Pazarlık yapmaya gerek yok. Alternatif isimlere yönelelim'' diyerek Obi Mikel transferini veto ettiği kaydedildi.

Galatasaray'a ilk adresi gösterdiler

Galatasaray’ın istediği iddia edilen Koulouris için Yunanistan’dan açıklama geldi. PAOK’un takım direktörü Pantelis Konstandinidis, ''iddiaları okudum, duydum, dinledim. Galatasaray’la görüşmelerimiz Rodrigues’in transferinden doğan alacağımızla ilgiliydi. Koulouris için ilk görüşülmesi gereken mevki PAOK değil. Bizim oyuncumuz ama yıl sonuna kadar Atromitos’ta olacak. Önce o kapının zili çalınmalı'' sözlerini kullandı.

loading...