Aldatanlar ve aldatılanlar

TAM DA DÜĞÜN GÜNÜNDE ALDATTI


13 Mart 2018 13:43

DÜNYANIN en kısa evliliklerinden birini ben yaşamışımdır eminim. Büyük umut ve mutlulukla başladığım evliliğimin sadece saatler sürmesi, hem beni hem de çevremi adeta şok etti. Bu saçmalığı nasıl yaşadığıma gelince tek kelimeyle yanıt verebilirim aldatma… İşte umutla başlayan, hüsranla sonuçlanan kısa evliliğimin kısa hikayesi… Kocamla, bir arkadaş toplantısında tanışmıştım. Beni görür görmez, “Seninle evleneceğim dedi” çok gülmüştüm. Hatta bu cümlesini yılın esprisi ilan etmiştim. O gece sürekli bana takılıp durdu. Espriler yaptı ve bütün gece benimle ilgilendi. Hiç çekinmeden bağıra bağıra benden çok hoşlandığını söyledi.

Baştan zevzeklikle suçlayıp, ilgilenmemiştim Semih ile. Benim başka planlarım vardı. Okulumu bitirecek, iyi bir iş bulacak, kariyer basamaklarını tırmanırken, uygun birini bulup evlenecektim. Tabi hayat, siz plan yaparken başınıza gelenlerdir. Hayat plan dinlemiyor. Semih, ağzımdan girdi, burnumdan çıktı, ne yaptı etti beni kendine aşık etti. Okulumun bitmesine kısa bir zaman kala Semih bana evlenme teklif etti. Çok mutlu olmuştum ama benim planlarım vardı. Semih, planlarımı uygulayabileceğimi, bunlar için evlenmemizin bir engel teşkil etmeyeceğini söyledi. Nasıl olsa kendisinin çok para kazandığı bir işi vardı. Planlarımı hayata geçirmem için elinden ne gelirse yapacağını, gerisinin de bana kaldığını söyledi.

Anlayamadım olanları

Böyle olunca Semih’e ‘Evet’ demekten başka bir şey kalmamıştı. Ben de ‘Evet’ dedim. Evlenme teklifinden sonra her şey geleneklerimize göre oldu. Ailesi gelip beni istedi. Önce söz, sonra da nişan yaptık. Okul bittikten sonra düğün yapacaktık. Ailesi bizim için güzel, şirin bir ev satın almıştı. Keyfimize göre dayayıp döşedik. Düğün tarihi  yaklaştıkça, heyecanlanmaya başladım. Kolay değildi, hayatım düğünden sonra bambaşka olacaktı. Ben büyük bir heyecanla, her şeyin tam hayalimdeki gibi olması için çabalarken, Semih de benim hayatımı kolaylaştırıyordu ya da ben öyle sanıyordum. Çünkü bu arada, ben yuvamızı hazırlarken, çocukluğumdan beri arkadaşım olan Nurgül’le işi pişirmiş. Nasıl bu kadar kör olabildim emin olun anlayamıyorum. Gelelim hayatımı karartan o güne… Ben düğün günümde kuaför, makyaj telaşı yaşıyordum. Nurgül de sürekli yanımdaydı. Her şeyin istediğim gibi olması için çaba harcıyordu. Sadece ben anne ve babamla konuşurken yanımdan ayrılmıştı. İşte o zaman hayatımın aşkıyla birlikte olmuş. Üstelik yaşadıklarını bir de utanmadan kaydetmiş. Anne ve babamla konuşmam bittikten sonra yanıma gelen Nurgül’ün tavırlarında değişiklik sezdim ama böylesi bir günde üzerinde durmadım. Semih’te de bir telaş sezdim ama nikah heyecanına verdim. Sonunda nikah masasına oturduk, mutluluk ve neşeyle defteri imzaladım. Tebrikleri kabul ettikten sonra annemde duran telefonumu aldım ve ilk selfe’mizi çekip sosyal medyada yayınladım. Bu arada telefonuma Nurgül’den görüntülü bir mesaj geldi ve refleksle açtım ve seyrettim. Her saniye başımda aşağı kaynar sular döküldü. Yanımda duran Semih ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. Hiçbir şey demedim ve o anda ikimizin hayat hikayesini gösteren barkovizyonun yanına gittim. Sorumlu kişiye, telefonuma bağlanıp bağlanamayacağını sordum Evet yanıtını alınca telefonumu verdim ve hemen göstermesini istedim. Bütün salın semih ve Nurgül’ün dakikalar önce nasıl seviştiğini izlerken, ben hemen salondan kaçtım.