Kaan Özbek

Şu güvenlik mevzusu!


09 Ağustos 2017 00:01

İKİ gündür öyle garip haberler geçiyor ki ajanslar; delirmemek elde değil. Ailesi garibanlıktan kalp nakli yaptıramayan bebekler, kocasından işkence gören kadınlar, cinayetler, intiharlar ve her türlü felaket mevcut ülkemde. Ama siyaset gündemi takılmış kalmış CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun turistleri ülkeden güya uzaklaştıran cümlelerine…
CHP liderini daha doğrusu CHP’yi bütün olarak sürekli eleştiririm. Yaptığı muhalefeti eksik ve yetersiz bulurum. Daha doğrusu ne yapsam ne etsem bir muhalefet partisi odağına oturtamam siyasetini. Ancak uzun zamandan sonra ilk kez Kılıçdaroğlu’na ettiği o laflar nedeniyle hak verdim.
Evet bu ülkede can güvenliği yok!
Haksız değil Kılıçdaroğlu…
Berkin’leri, Ali İsmail’leri, Ethem’leri bir kenara bıraktım artık onlar Kılıçdaroğlu’nun dediklerinim zaten ispatı ama, yahu bir kadın 17 yıl boyunca kocasından türlü işkence görürken neredeydi o güvenlik?
Çocuklar devlet yurtlarında taciz edilirken,
trafikte insanlar yol vermedi diye birbirlerini kurşunlarken,
saçma sapan kazalarda onlarca insan ölürken,
Türkiye’nin en güvenli sayılabilecek illerinde bir biri ardına bombalar patlarken kim bahsedebilir güvenlikten?
Metroya binerken, meydanda dolaşırken her yerde ölüm korkusu var!
Geçen polisi aradım 155’i, ihbar vereceğim telesekreter çıkıyor yahu!
Bütün operatörler doludur diyor; velev ki çok kritik bir haldeki insan arıyor, nasıl olur böyle bir şey! Kimse güvenlikten söz etmesin arkadaş; Kılıçdaroğlu haklı yok öyle bir şey!