Şevket Arslan

Trabzonspor'da alınamayan 3 genç

29 Eylül 2019 Pazar 13:49 | Son Güncelleme: 29 Eylül 2019 Pazar 13:49

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ''Ümit Milli Takımı'nın yarısını aldık. Diğer yarısını da alacaktık ama çok para istediler'' ifadelerini kullandı. Ahmet Ağaoğlu’nun bahsettiği isimlerinse Fenerbahçe’ye giden Murat Sağlam, Sassuolo’ya giden Mert Müldür ve Sparta’dan Halil Dervişoğlu olduğu bildirildi.

Abdülkadir Ömür'de fazla maaş şaşkınlığı

Trabzonspor yönetimi, daha geçen yıl Abdülkadir Ömür’ün maaşını 2 milyon 750 bin TL’ye yükseltmişti... Avrupa’nın devlerinin gözdesi haline gelen oyuncunun maaşının bir kez daha yükseltilmesi gündemde. Yönetim henüz genç oyuncuyla anlaşmadı. Ancak kendisine bir jest yaparak, aylık ödemesini kendisine vermeyi düşündüğü 5.2 milyon TL üzerinden yaptı. Genç oyuncu, Almanya’ya tedavi olmaya giderken hesabına aylık maaşı olan 230 bin TL’nin yatmasını beklerken, kendisine 430 bin TL ödendi. Hatta Abdülkadir’in kulübün muhasebe departmanını arayarak ''bana fazla para yatırmışsınız...'' dediği de gelen bilgiler arasında. Ağaoğlu’nun daha sonra Abdülkadir’i aradığı ve bir aksilik olmadığını kendisine yeni bir sözleşme hazırladıklarını ve rakamın da bu olduğunu söylediği gelen bilgiler arasında.  

Fikret Orman yeniden aday olacak

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman istifa etmedi, olağanüstü seçim kararı aldı… Orman’ın verdiği karardan dönmesindeki asıl nedenin ise kendisiyle beraber istifa etmesini istediği yönetimin buna karşı çıkması oldu. Çünkü Orman kendisiyle beraber Serdal Adalı dahil tüm yönetim kurulunun istifa etmesini talep etti. Adalı cevap vermedi ama yakınları, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. İstifaya  davet edilenin kendisi olduğunu, yönetim kuruluyla ilgili bir rahatsızlığın olmadığı hatırlatıldı. Orman’ın ise verdiği sözlerle Kongre’ye ilgili bazı planları olduğu için istifa kararından vazgeçtiği ve yeniden aday olacağı gelen bilgiler arasında.

Ahmet Nur Çebi'nin hazırlıkları tamam

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman’ın aldığı olağanüstü kongre kararı için “baskın seçim” iddiaları yapılıyordu… gelen bilgiler ise tam aksi yönde. Özellikle Ahmet Nur Çebi’nin seçime tamamen hazır olduğu, yönetim kurulu listesinin bile netleştiği konuşuluyor. Çebi’nin 7 gün içinde hem başkan adaylığını, hem de listesini kamuoyuna duyuracağı konuşuluyor. Bu arada başkan adaylığı için gereken 250 ıslak imza için Beşiktaş kongre üyeleri harekete geçti. Henüz ortada Çebi’nin adaylığının bile olmadığı ortamda üyeler, notere Çebi’nin adyalığını desteklediklerine dair ıslak imzalarını bırakmaya başladılar. Çebi’nin ise ıslak imzalar için noterle anlaşayacağı ve üyelerin işlerini daha da kolaylaştıracağı gelen bilgiler arasında.

Radamel Falcao'ya top gelmedi

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 0-0 biten derbi mücadelesi futbol adına futbolseverlere keyif vermezken, ilginç bir istatistik dikkat çekti. Galatasaray'ın sansasyonel transferi Radame Falcao, Fenerbahçe derbisini ceza sahasında topla buluşamadan tamamladı. Bu arada Radamel Falcao'nun 51. dakikada attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmadı.

Galatasaray kasasını doldurdu

Galatasaray, Fenerbahçe derbisinde kasasını doldurdu. Sarı- Kırmızılılar dev derbi öncesi kulüp mağazasındaki ürün satışından 5 milyon TL'lik önemli bir gelir elde etti. Sarı-kırmızılı kulüp, bilet ve loca satışlarından ise 6 milyon TL elde ederek toplamda 11 milyon TL'yi kasasına koydu. Derbiyi önemli bir gelirle kapatmayı bildi. Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan dev derbiyi 51 bin 663 biletli taraftar izledi. Bu seyirci sayısı Galatasaray'ın ev sahipliği yaptığı Türk Telekom Stadı'ndaki en yüksek seyirci sayısı olarak kayıtlara geçti.

Max Kruse ve Ryan Babel, İstiklal Marşı'nı okudu

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin başlangıcında beIN Sports kameralarına ilginç bir görüntü yansıdı. Fenerbahçe’nin Alman futbolcusu Max Kruse, İstiklal Marşı’mız okunurken eşlik etti. İstiklal Marşı’nın başından sonuna kadar okudu. beIN Sports kameraları da kendisini çekti. Bu arada Galatasaray’dan da Babel’in İstiklal Marşı’na eşlik etmesi dikkat çekti. Max Kruse, İstiklal Marşı'nı söylemesi hakkında ise, ''Geldiğim ilk günden beri söylüyorum, dil konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunu bulunduğunuz ülkeye duyduğunuz saygı olarak görüyorum. Kendimi bu ülkeye ait olduğumu göstermek için yapıyorum. Kendimi dil konusunda daha da geliştireceğim'' şeklinde konuştu.

Altay derbide devleşti

Fenerbahçe'nin genç kalecisi Altay Bayındır bu sezon gösterdiği iyi performansını Galatasaray derbisinde de sürdürdü. Genç yaşına rağmen dev karşılaşmada oldukça soğukkanlı davranan başarılı eldiven, Sarı-Kırmızılılar’ın yıldızlarına da geçit vermedi. Mücadelenin ilk yarısında özellikle Mario Lemina ve Yuto Nagatomo’nun şutlarında başarılı olan 21 yaşındaki oyuncu, ikinci devrede fazla zorlanmadı. Karşılaşmayı 3 kurtarışla tamamlayan Altay, Sarı- Lacivertliler’in en başarılı isimlerinden birisi oldu.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Şampiyonlar ligi göndermesi

Galatasaray derbide Fenerbahçe’ye Şampiyonlar Ligi müziğiyle göndermede bulundu. Sarı-Kırmızılı oyuncular sahaya çıkarken Türk Telekom Stadı hoparlörlerinden Şampiyonlar Ligi müziği çalındı. Ev sahibi ekibin bu hareketi sosyal medya paylaşımlarında maç öncesinde psikolojik üstünlük kurmak olarak yorumlanırken Sarı- Kırmızılı taraftarlar müziğe coşkuyla eşlik etti. Fenerbahçe Devler Ligi’ne en son 2008-2009 sezonunda mücadele etmişti.