Şevket Arslan

Kulübün başkanı mı, sahibi mi?

05 Temmuz 2017 Çarşamba 12:48 | Son Güncelleme: 05 Temmuz 2017 Çarşamba 12:48

Beşiktaş'ın amatör şubeleri kapatacağı haberini çok konuştuk. Zarar eden şubeleri kapatma tehdidini savurmada sıra Beşiktaş'a geldi. Kendi aralarında anlaşmışlar gibi 3 büyük kulübümüzün yöneticileri aynı tehdidi belirli aralıklarla savuruyor.

Her defasında da konuyu vergiye bağlıyorlar ve devletten vergi indirimi, teşvik adı altından haksız isteklerde bulunuyorlar. Hükümetlerimiz de her defasında bu restleri görüyor. Kitleleri-taraftarları karşılarına almamak için boyun eğiyorlar. Yüzdeye vurunca benden bile az vergi ödeyen güzide kulüplerimizin borçları siliniyor. Bu tiyatro yıllardır sürüp gidiyor.

Benim bazı sorularım var:

Sevgili kulüp yöneticileri! Siz kim oluyorsunuz da asırlık kulüplerin 80 milyonu ilgilendiren konularında keyfi karar verebiliyorsunuz?

Siz kim oluyorsunuz da saçma sapan transfer politikalarıyla, kendi reklamınızı yapmak için, durdurulamayan komplekslerinizle, bitmeyen egolarınızla batırdığınız milyon euroların cezasını Türk Halkı'na kesebiliyorsunuz?

Siz kim oluyorsunuz da boksundan voleyboluna, basketbolundan güreşine, hentbolundan küreğine kadar... bu branşlara gönül vermiş yüzbinlerce çocuğun günün birinde gönül verdiği kulüpte oynama hayalini yok sayabiliyorsunuz?

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray sizin babanızın malı mı?

Siz kendinizi kulübün yöneticisi değil de sahibi mi sanıyor sunuz?

Size bu yetkiyi kim verdi?

Siz ne hakla bol keseden dağıttığınız milyonların faturasını ülke gençliğine çıkarabiliyor sunuz?

Siz kimsiniz?

Sizi oraya kulüpleri batırın, sonra da istediğinizi yapın diye seçilmediniz. siz bütün branşlarıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşlarının ortak değeri olan bu kulüpleri yönetin diye seçildiniz.

Yok mudur size asli görevinizi hatırlatacak bir otorite?

Yok mudur bu saçmalığa dur diyecek bir güç?

Yok mudur batırdığınız paraların hesabını sizden soracak yürekli bir idareci?

Yok mudur?