Şevket Arslan

Kim şampiyon oldu?

30 Mayıs 2017 Salı 12:30 | Son Güncelleme: 30 Mayıs 2017 Salı 12:30

2016-17 Süper Lig sezonunda asıl kim şampiyon oldu?

Bir teknik direktörün ne kadar önemli olduğunu gören... Şenol Güneş'e her türlü desteği veren... o ne derse yapmaya çalışan... yapamadığında gönlünü almasını bilen... işine karışmayan... akıllı projelerle kulübü düzlüğe çıkaran... az parayla çok iş yapan... yani Başkan Fikret Orman ŞAMPİYON OLDU!

Başkanla kısır çekişmelere girmeyen... rol çalmayan... sadece birlik ve beraberlik içinde işini yapan... yani yönetim kurulu ŞAMPİYON OLDU!

Rakip takımın taraftarları; tribünlerde sürekli istifa şarkıları söylerken;  yenilen takımına... hata yapan oyuncusuna... zaman zaman kızdığı hocasına... başkanına... camiaya daima sahip çıkan, destek olan, tribünleri işler kötü gittiğinde bile dolduran, yılmayan, umudunu kaybetmeyen Beşiktaş Taraftarı ŞAMPİYON OLDU!

Rakip takımlardaki arkadaşlarından daha az kazanmalarına 'kazan kaldırmayan'... gruplaşmayan... olay çıkarmayan... fitne, dedikodu yollarına sapmayan... sapanları aralarında eleyen.... hocasına, yönetimine, taraftarına saygıda kusur etmeyen... yedek kaldığında sabreden... disiplini, inancını kaybetmeden elinden geleni yapan futbolcular ŞAMPİYON OLDU!

...ve!

Yönetimin önüne sunduğu olanaklara göre en iyisini yapan... oyuncularından en iyi verimi almayı başaran... onların "20'li 30'lu" yaşlarda gençler olduğunu bilip ona göre davranan... şımarıklıklarını minimize eden... kendisine saygı duyulmasını başaran... hata yapan oyuncularını cezalandırmakla değil, her ne olursa olsun onları kazanmaya çalışarak kazanan... rakiplerinden, öğrencilerinden çok daha az kazandığı halde ağırlığıyla... itibarıyla onları ezen Şenol Güneş ŞAMPİYON OLDU!

Bilgi ve tecrübeyi güvenle yoğurup, sabırla çalışanlar şampiyon oldu.

Kim mi şampiyon oldu!

Hepsi, her biri, teker teker deği tümü!

Yani! Bir takım!

Beşiktaş ŞAMPİYON OLDU!