Şevket Arslan

Jailson için 500 bin Euro daha!

09 Eylül 2019 Pazartesi 13:59 | Son Güncelleme: 09 Eylül 2019 Pazartesi 13:59

Fenerbahçe’nin geçen sezon 4 milyon euro bonservis bedeliyle aldığı iddia edilen Jailson için sürpriz bir ödeme daha ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre; Jailson, Fenerbahçe formasıyla 30’uncu maçına çıktığı için eski takımı Gremio’ya bunun için 500 bin Euro’yu bulan bir bonus ödemesi yapılması gerekiyor. Jailson için Fenerbahçe’nin 50’nci maçtan sonra da 500 bin euro ödeyeceği ayrıca sözleşmesinde şampiyonluk ve Devler Ligi primleri de olduğu bildirildi. Jailson’un bir sonraki satışından da Gremio’nun elinde yüzde 20’lik hak olduğu gelen bilgiler arasında.

Mevlüt'ün Terim'e söyledikleri delil

Fatih Terim’in ceza almasına neden olan konuşmada bahsettiği “organize ama amatör bir kötülük vardı ama bu sene çok profesyonel hamleler görüyoruz” ifadelerinin altında Mevlüt Erdinç’in Fenerbahçe’ye transferi sırasında yaşananlar olduğu biliniyor. Başakşehir yönetimi tek teklifin Fenerbahçe'den geldiğini açıklaması ise Mevlüt’ün kendi ağzından çıkan, “bonservisimi verin Antalya'ya gideceğim” sözleriyle çelişiyor.

Ayrıca olayların çok daha büyümesi durumunda Galatasaray’dan Mevlüt’ün, Fatih Terim’e, “hocam sizinle çalışmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi’nde size yardım etmek istiyorum” sözlerini doğrulayacak kanıtların da ortaya konulacağı bildirildi.

Falcao, Trabzonspor'da tartışma yarattı

İstanbul’un 3 büyükleri arasında kısır bir çekişme devam ediyor... Trabzon cephesinde ise ilginç bir durum sorgulanıyor. Bu sorgulama özellikle Falcao’nun tanıtım töreninden sonra zirve yaptı. Keşan işlemeleri gri forma tanıtımının 1.2 milyar civarında izlenmesinden sonra transfer edilen hiçbir oyuncu için herhangi özel bir tanıtım yapılmaması dikkat çekildi.

Geçen yıl imza törenlerini tarihi ve turistik mekanlarda yapılıp, bu yıl kapalı tutulması tenkit edildi. Yönetim ise özellikle Sturridge için neden video çekilmediğine ise, bu sezon alınan hiçbir oyuncuya özel bir tanıtım yapılmamasını gerekçe gösterdi.

Beşiktaş'a Arsenal'dan bir transfer daha

Beşiktaş’a Arsenal’dan bir transfer daha geliyor... siyah-beyazlıların Muhammed Elneny’yi almasında kendisiyle ilgili verdiği raporlar doğrultusunda Abdullah Avcı’yı yönlendiren Julen Masach, Beşiktaş’a geliyor. Arsenal’de kondisyoner olarak Unai Emery’nin ekibinde yer alan Masach daha önce Abdullah Avcı ile beraber A Milli Takım'da çalışmıştı.

Devler Ligi, Lemina'yı Galatasaraylı yaptı

Mario Lemina'nın Galatasaray'a transferinde yaşananlar ortaya çıktı.

Abdullah Avcı’nın, ''kendisiyle ilgili bilgi almak o dönemde zordu. Lemina transferinden vazgeçtik''  sözleri ve ortaya çıkan sakatlık iddiaları Galatasaray camiasında tedirginlik yarattı. Gelen bilgiler ise; Lemina’ya önce Beşiktaş’ın talip olduğu yönünde. 7 Temmuz’da Southampton’dan ayrılmak istediğini açıklayan Fransız oyuncu daha sonra Galatasaray araya girince ''Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum'' diyerek, Southampton’dan Beşiktaş’la görüşmeleri kesmesini talep etti. Zaten Beşiktaş yönetimine gitmeyen sağlık raporlarının ise Galatasaray’ın doktorlarının elinde olduğu gelen bilgiler arasına.

Avcı ile Orman'ın ilk kavgası Moisander yüzünden

Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı ile Başkan Fikret Orman’ın ilk büyük tartışmalarını stoper transferinde yaşadıkları ortaya çıktı. Avcı’nın, Werder Bremen’den forma giyen 34 yaşındaki Niklas Moisander’i 3 yıllık sözleşme talep etmesine rağmen ısrarla istemesi üzerine Orman’ın, “biz takımı gençleştirmeye çalışırken, 34 yaşındaki adamı üzerine bir de bonservis bedeli ödeyerek almam” diyerek rest çektiği bildirildi.

Mustafa Cengiz'in PFDK'ya sevki için dosya tamamlandı

Fatih Terim’e verilen 4 maçlık ceza üzerine sesini yükselten Başkan Mustafa Cengiz'in de PFDK’ya sevk edilmesi için dosya hazırlandı… yaptığı, ''Mayıslar bizim, şer odakları ellerinden geleni yapsınlar. Galatasaray'ın 5. yıldıza yürüyüşünü hiç kimse engelleyemeyecek. Tüm sinsi planlara karşı şampiyon olacağız'' sözleri üzerine PFDK’ya gönderilmesi beklenen Cengiz’e en az 45 gün hak mahrumiyeti cezasının verilmesi gündeme geldi.