Şevket Arslan

İşte Beşiktaş'a gelmesi muhtemel 4 kiralık golcü

23 Haziran 2017 Cuma 12:07 | Son Güncelleme: 23 Haziran 2017 Cuma 12:07

Beşiktaş yönetimş henüz bir de oyuncu satamadığı için forvet işini kiralık olarak bitirmeye doğru yol almaya başladı.

Vincent Aboubakar konusunda eli kolu bağlı bekleyen Beşiktaş yönetimş henüz bir de oyuncu satamadığı için forvet işini kiralık olarak bitirmeye doğru yol almaya başladı... Şenol Güneş her ne kadar karşı çıksa da FFP kuralları önünde kapı gibi duran siyah-beyazlı yönetim değerlendirmelere başladı.

* Guido Carrillo: Güneş'in pivot santrfor tiplemesine uyuyor... Monaco okulundan yetişmesi büyük şans. Bir numaralı aday.

* Alexandar Mitrovic: Bir başka pivot santrfor adayı. Newcastle forvet arıyor. Alır almaz, genç Sırp oyuncuyu da ya satacak, ya kiraya verecek. Kiraya verilirse Beşiktaş ilk sırada bekliyor.

* Raul Jimenez: Aboubakar için görüşmeye gittiğnde Başkan Fikret Orman, Porto Başkanı'na Raul Jimenez resti çekmişti. Benfica, Talisca gibi parlatması gibi Meksikalı golcüyü de gönderebilir.

* Jean Christophe Bahebeck: Kees Vos'un önerdiği Kamerunlu forvet vatandaşı Aboubakar gibi gezgin bir isim. Rakamlar çok uygun.

Fenerbahçe, Lens'in teklifini kabul etti

Menajeri Kees Vos'un Beşiktaş'tan sonra Galatasaray'a da yaptığı Jeremain Lens teklifi Fenerbahçe yönetimini harekete geçirdi... Hasan Çetinkaya, Vos'a ulaşarak Lens'i yeniden takımda görmek istediklerini ve 4 milyon Euro ödemeyi kabul ettiklerini söyledi.

Çetinkaya'nın Vos'tan talebi ise Sunderland'i istediği 5.5 milyon euro'dan 3.5 milyon Euro'ya inmesi konusunda ikna edici olması oldu. Vos ise bu konuyu hem kendisinin hem de Lens'in Sunderland'le görüşeceği sözünü verdi.

William Vainqueur, Galatasaray'a çok yakın

Fransız L'Equipe Gazetesi Galatasaray'ın, William Vainqueur'u yılda 2.5 milyon Euro maaş ve 4 yıllık teklifle ikna ettiğini yazdı. Geçen yıl formasını giydiği Marsilya'nın herhangi bir teklif yapmadığı Fransız ön libero ile Galatasaray'ın artık sözleşme imzalamak için son şartların masada olduğu belirtildi.

Galatasaray'ın müstakbel yeni ön liberosu Vainqueuer biten sezonda 213'le Marsilya'nın ligde en fazla ikili mücadele kazanan oyuncusu, 81'le en fazla top kapan ve yüzde 92'yle pas yüzdesi en yüksek ismi oldu. 29 maçta yüzde 74 top kapma, maç başına 7.3 başarılı ikili mücadele ve 10 da sahipsiz top kapmayla, Melo'dan sonra Galatasaray'ın aradığı adam olmaya en yakın isim olduğunu gösterdi.

Kownacki transferinde Trabzonspor'a dişli rakip

Trabzonspor, Polonyalı golcü Dawid Kownacki ile ilgileniyor.

Volkan Kazak ve Ersun Yanal'ın bizzat izleyip olumlu rapor verdiği Dawid Kownacki ile ilgili olarak Polonya'nın Sportowe Fakty gazetesi çok daha iddiaları rakiplerin olduğunu yazdı.
Gazete, Trabzonspor'un Burak Yılmaz'dan sonra aradığı golcüyü Kownacki'de bulduğunu iddia etti. Gazete "Yeni Lewandowski" lakaplı genç oyuncu için Juventus'un da ilgisinin olduğunu gündeme getirdi.

Beşiktaş'tan Emre Mor girişimi

Fenerbahçe yönetimi Emre Mor için elinde yetki belgesi olmayan scout Muzzi Özcan'la vakit kaybederken Beşiktaş kimsenin beklemediği hamleyi yaptı... Almanya'ya giden Umut Güner, Emre'nin bağlı bulunduğu meajerlik şirketinin kadın sahibi Jennifer Soofizadeh ile bir araya geldi.

Güner’in Soofizadeh ile görüşmesi üzerine Muzzi Özcan, Ali Yıldırım'dan  randevu alıp İstanbul'a geldi. Güner’in ise Soofizadeh’ye Emre Mor'a Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansını sundu.
Başkan Fikret Orman'ın "Emre’yi kiralık istemem" dediği ortamda Güner, İran asıllı kadın menajere Şenol Güneş'in Emre Mor için hazırladığı mektubu sundu. Bu görüşmeden olumlu hislerle ayrılan Güner, Dortmund Genel Menajeri Michael Zorc’tan de randevu aldı. Güner’in yarın Zorc ile yapacağı görüşmede Beşiktaş’ın teklifini sunacağı ise gelen bilgiler arasında.