Şevket Arslan

Fikret Orman, Domagoj Vida transferi için Hırvatistan'da!

01 Haziran 2017 Perşembe 16:55 | Son Güncelleme: 02 Haziran 2017 Cuma 00:26

Beşiktaş'ın transfer listesinin 1 numarasında yer alan Domagoj Vida için başkan Fikret Orman, Hırvatistan'a gitti.

Beşiktaş'ta uzun zamandır transfer gündeminin en tepesinde yer alan Domagoj Vida transferi bitme aşamasına geldi. Çünkü başkan Fikret Orman, yıldız oyuncunun işini bitirmek için bizzat devreye girdi ve bugün Hırvatistan'a gitti.

Fikret Orman'ın yanında yönetici Metin Albayrak, transferden sorumlu yönetici Umut Güner ve yardımcıları olduğu halde Matej Mitrovic'in de menajeri İvan setkovic'le buluştu ve durum değerlendirmesi yaptı. Akşama kadar Zagrep'de toplantı yapacakları, bütün pürüzleri ortadan kaldırım transferin bitirilmesi için gerekli adımları atacakları ve özel uçakla gece İstanbul'a geri döneceği öğrenildi.

Dinamo Kiev işi yokuşa sürüyor

Domagoj Vida'nın kulübü Dinamo Kiev'de ise mümkün olan en yüksek bonservis bedelini koparmanın hesapları yapılıyor. Bir çok görüşme olmasına rağmen kulübün başkanı Igor Surkis, kendilerine resmi bir teklif gelmediğini, gelse bile satmayı düşünmediklerini açıkladı. Kiev yönetiminin, bu transfere çok istekli Vida ve Beşiktaş'a "o zaman bizim de istediğimizi yapın" mesajı vermek istediği belirtiliyor.

Vida'ya en az 3 milyon, Kiev'e 6 milyon

Bu transferde konuşulan rakamlara da Fotospor ulaştı. Domagoj Vida'nın senelik 4 milyon eurodan en az 3 yıllık sözleşme istediği, ayrıca maçbaşları, bonuslar ve pirimleri de bu rakama dahil etmek istemedi belirtiliyor. Başkan Fikret Orman'ın da yapılan pazarlıklar sonucunda yıllık 3 milyon euro seviyesine çekildiği, yan gelirler ve menajer hakları konusunda pazarlıkların sürdüğü de Fotospor'a gelen bilgiler arasında.

Diğer taraftan Dinamo Kiev kulübü de 6 milyon eurodan başladığı pazarlıkta aşağı inmeyecek görüntüsü veriyor. Sözleşmesi sene sonunda bitecek Vida için çok fazla para istediğini düşünen Fikret Orman'ın bu rakamı kesinlikle kabul etmeyeceği, makul seviyelere inilmezse transferi sene sonuna bırakma resti çektiği belirtiliyor.

Fotospor'a konuşmuştu

27 yaşındaki, 1.84’lük savunmacı, geleceğiyle ilgili kararını ilk kez Fotospor.com muhabiri Vedat Vatansever'a konuşmuştu.

Sunderland, Lens için Beck ve Milosevic'i istiyor

Beşiktaş yönetimi, Jeremain Lens'i takas yoluyla kadroya katmak istiyor. Sunderland ise Lens'e karşılık Beck ve Milosevic'i istiyor.

Beşiktaş ile Sunderland, Şubat ayında Jeremain Lens'in transferi konusunda masaya oturdu... iki taraf Tolgay Arslan'la takas konusuna razı oldu. Sunderland'in küme düşmesi, Tolgay'ın bir alt ligde oynamak istememesi takas opsiyonunu zora soksa da Beşiktaş'tan karşı hamle geldi.

Siyah-beyazlı yönetim İngiliz ekibine Şenol Güneş'in gelecek sezon kadroda düşünmediği, Alexander Milosevic, Andreas Beck, Gökhan İnler, Veli Kavlak, Aras Özbiliz ve Denys Boyko isimlerinden ikisini teklif etti.

Siyah-beyazlılar Boyko'ya ilgi beklerken İngiliz ekibi Beck ve Milosevic'le ilgilenebileceklerini iletti. Bugün Londra'ya gidecek olan Fikret Orman yazışmalardan sonra ortaya çıkacak durumu bizzat idare edecek.

Lens'i Beşiktaş'a yaklaştıran Güner'in mektubu oldu

Beşiktaş'ın Jeremain Lens'e olan ilgisi uzun süreden beri varolduğunu Başkan Fikret Orman açıkladı... Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal ve Marcelo'nın sözleşme yenileme görüşmeleri sırasında Hollandalı oyuncu için ilk temas Lens'in de menajeri olan Kees Vos'la kurulmuştu. Mart sonunda Umut Güner'in yazdığı, "Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı özlemedin mi?, 3-5 bin kişiye mi oynamak, yoksa en az 30 bin 40 bin kişiye mi?" içeriği olan mektubu ise Vos tarafından Lens'e ulaştırılmıştı. Lens bu mektup sonrasında menajeri aracılığıyla Beşiktaş'a "evet" deyince, Aziz Yıldırım'dan "hem Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Hem de Beşiktaş'la görüşüyorsun" diyerek Hollandalı oyuncuyu fırçalamış ve o gün ipini çekmişti. Kariyerinin son büyük sözleşmesini imzalamak için Çin'den teklif bekleyen Lens bu teklifi alamazsa, Beşiktaş'a imza atacak.

Trabzonspor için Vukcevic iddiası

Ogenyi Onazi'nin yerine çok daha efektif bir ön libero arayan Trabzonspor'un, Portekiz'in Braga takımında forma giyen Nikola Vukcevic'i istediği ortaya çıktı.

Ogenyi Onazi'nin yerine çok daha efektif bir ön libero arayan Trabzonspor'un, Portekiz'in Braga takımında forma giyen Nikola Vukcevic'i istediği ortaya çıktı. Bordo-mavililerin Karadağlı oyuncu için Olympiakos ile çekiştiği belirtildi. Montpellier'in de istediği 25 yaşındaki oyuncu için 10 milyon Euro'luk rakamlardan bahsediliyor.