Şevket Arslan

Fenerbahçe'nin geleceği karartılıyor!

22 Haziran 2017 Perşembe 14:57 | Son Güncelleme: 22 Haziran 2017 Perşembe 14:58

Mathieu Valbuena geldi. 3 yıllık anlaşma yapıldı. 28 Eylül'de 33 yaşında olacak. Sözleşmesinin son yılında 36 yaşında olacak.

Nabil Dirar: 4 yıllık anlaşma yapıldı. 25 Şubat'a 32 yaşında olacak. Sözleşmesinin son yılında 35 yaşında olacak.

Gael Clichy: Hedefte. 3 yıllık sözleşme istiyor. 26 Temmuz'da 32 yaşında olacak. İmzalar atılırsa sözleşmesinin son yılında 35 yaşında olacak.

Carlos Kamerni: Hedefte. 3 yıllık sözleşme istiyor. 18 Şubat'ta 34 yaşında olacak. Sözleşmesinin son yılında 37 yaşında olacak.

Samir Nasri: Hedefte. 4 yıllık sözleşme istiyor. 26 Temmuz'da 30 olacak. Sözleşmesinin son yılında 34 yaşında olacak.

Jose Sosa: Hedefte. 2 gün önce 32 oldu. 3 yıllık sözleşme teklif ediliyor. Kabul etmiyor. Olur da gelirse sözleşmesinin son yılında 35 olacak.

Lucas Perez: 10 Eylül'de lig başmadan 29 olacak. 4 yıllık sözeşme teklif ediliyor. Kabul ederse sözleşmesinin son yılında 33 olacak.

Bu liste daha böyel uzayıp gider...

Gelelim başlığımıza...

Aziz Yıldırım neden F.Bahçe'ye büyük kötülük yapıyor?

Anlaşılan o ki, 4'üncü yıldızı takamamak Başkan'da saplantı haline geldi. Her ne kadar "önemli" değil dese de her seferinde şampiyonluk sözü veriyor. Ama bu sezon kaçacak bir şampiyonluk, hele Mayıs'tan önce kaçacak bir şampiyonluk elinde oyuncak ettiği F.Bahçe'sinden de olması anlamına gelecek.

Kimse bana Valbuena ve Dirar, Kocaman'ın transferleri demesin... 2010 yılında takımın başına geçtiğinde, Alex'in yerine Udinese'den Alexis Sanchez’i, forvete Lech Poznan'dan Robert Lewandowski’yi, bir kanada Lille'den Eden Hazard'ı, diğer kanada ise PSV'den Balasz Dszudszak'ın transfer edilmesini isteyen Kocaman, kendisi ile asker arkadaşı olacak bu adamları istemez.

Bu transferler tamamen "bu sene şampiyon olalım, gerisi tufan" diyen Aziz Yıldırım tarafından yapılmıştır.

Herşey iyi güzel... peki ya bu sezon şampiyonluk gelmezse...

Mayıs ayında da Aziz Yıldırım başkan seçilemezse...

O zaman ne olacak?

Ali Koç'un eline enkaz kalacak!

Hem de en az 2 sezon daha doğru dürüst üzerine bir ekleme yapılamayacak bir enkaz. "Alan olmazsa satanı öpeyim" denilecek rezil bir kadro var zaten elde. Kimse görmek istemiyor ama Emenike, van der Wiel, Stoch, Volkan Şen, van Persie elde patladı. Her gün parlatılan Simon Kjaer'e bile aklı başında bir teklif yok. Kadro şu anda zaten enkaz. Bir de alınan ve alınması düşünülenlerle... eyvah eyvah!

Bu enkazın suçlularından birisi de Aziz Yıldırım'dan Allah gibi korkan basındır.

Geçen sezon van der Wiel gelirken methiyeler düzen.

Karavaev'i geleceğin yıldızı yapan.

Aatıf'ı kurtarıcı...

Roman'ı bedava geliyor diye yere göğre sığdıramayan basın.

Hangisi diğerinden daha bela olduğu at başı gidecek olmasına rağmen Valbuena ve Dirar için methiyeler düzen Yıldırım-basındır.

Herkes elele vermiş F.Bahçe'yi batırmaya çalışıyor.

Ama bu sezonki kadar hiç ihanet içinde olunmamıştı. Çünkü bugünü değil F.Bahçe'nin en az 2-3 yılı daha  karanlığa gömülüyor.