Şevket Arslan

Fenerbahçe'den haberlerim var

13 Haziran 2017 Salı 17:25 | Son Güncelleme: 13 Haziran 2017 Salı 17:25

Fenerbahçe'de tam anlamıyla bir fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor...Aykut Kocaman, gelecekler, gidecekler...ortalık toz duman. Ben de kulüpdeki dostlarımı ziyaret ettim, aldığım tüyoları sizlerle paylaşmak istedim.

-Aykut Kocaman'la sözleşme imzalanmadı. Tecrübeli teknik adam ''organik bağımız yok'' dedi. Başkan Aziz Yıldırım da, "3 adaydan birisi" sözlerini kullandı. Taraftarların kafası karıştı. Ancak kimse merak etmesin. Bu hafta Kocaman resmi olarak açıklanacak. Hem de Kocaman, Başkan Aziz Yıldırım'la beraber imza törenine katılacak.

-Kocaman'ın çok istediği Valbuena'nın açıklanması Lille'den eski hocası Bielsa ile görüşmesi yüzünden ertelendi. Lyon istemiyor, Lille ise Fenerbahçe'nin yılda 4 milyon Euro garanti para olmak üzere toplamda 6 milyon Euro'luk teklifinin yanından bile geçemedi. Transferde hiçbir sorun yok. Bu hafta içinde imza var.


-Kocaman'ın diğer gözdesi Nabil Dirar için kulübü Monaco "bedava olmaz" dedi. Menajeri "Monaco'da da vergi ödemiyor" restini çekti. Duyduğuma göre Dirar'ın başka talibinin olmaması büyük avantaj. Monaco'dan yılda 2 milyon Euro kazanan Faslı oyuncu 2.5 milyon Euro'ya ikna edilme aşamasında. Bu hafta sıkıntı çözülür.

 

-Ospina, Kameni ve Karnezis... hangisi ile sözleşme yapılacak? Bu konuyu da çok yetkili bir isimle konuştum. Aynen şöyle dedi: Ospina olmayacak. Pahalı. Kameni, Volkan'dan sadece bir yaş küçük yatırım olamaz. Karnezis en uygun aday. Kale için sürpriz bir isim olabilir.

-Volkan Demirel ve Hasan Ali ile neden sözleşme imzalanmadı. İkisinde de mi sorun var? İşte en merak ettiğim konu buydu. İşin aslı şöyle: Volkan Demirel boş sözleşmeye imzayı attı tatile gitti. Süresine ve ne kadar alacağına Aykut Kocaman karar verecek. Hasan Ali de pürüzler var. Ama ''daha iyisini buluyorsan git'' resti, Hasan Ali'nin geri vites yapmasına neden oldu.


Son olara edindiğim izlenime göre Aykut Kocaman; Emmenike ve Stoch'tan sonra Ozan Tufan, Aatif Chahechouhe, Alper Potuk, Volkan Şen, İsmail Köybaşı ve Jose Fernandao'nun da kiralanması veya takasta kullanılması yönünde görüş bildirmiş. Bu futbolcuların moralleri çok bozukmuş.