Şevket Arslan

Aziz Yıldırım'ın, UEFA'ya yaptığı rest işe yaradı!

25 Mayıs 2017 Perşembe 13:08 | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2017 Perşembe 13:08

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, UEFA'ya da "devrim" yaptırmaya hazırlanıyor...

Aziz Yıldırım, UEFA'ya da "devrim" yaptırmaya hazırlanıyor... şimdiye kadar Türk takımları ne zaman FFP için kapıya gitse, ''biz de kur çok oynak. O yüzden hep zarar ediyoruz'' dediyse, ''İsveç, Norveç, Yunanistan, İsviçre gibi ülkeler de euro bölgesi dışında ama break-even'ı tutturuyorlar'' cevabı gelmişti.

Başkan Aziz Yıldırım, geçen hafta Pazartesi ve Salı günü Nyon'da yaptığı görüşmelerde ise UEFA Başkanı Alexander Ceferin'i ikna etti. Başkan olmasını sağlayan Rusya, Ukrayna ve Türkiye'deki takımların kurdan zarar gördükleri konusunda iknacı oldu.

Aziz Yıldırım'ın Nyon'a gitmeden önce, Partizan, Kızılyıldız, Dinamo Zagreb, Steaua, Dinamo Bükreş, Lokomotif Moskova ve Dinamo Kiev gibi Doğu Avrupa devlerin yönetimlerinden de destek sözü aldığı ortaya çıktı.  Yıldırım’ın Ceferin’in karşısında, ''hepsinden desteğimizi alıp geldim. Eğer bize karşı bir yumuşama olmazsa, birlik kurma konusunda ciddiyiz'' resti çektiği bildirildi.

Fenerbahçe'de 5 Haziran büyük gün!

Fenerbahçe, 5 Haziran'da Aykut Kocaman'la beraber iki yıldıza daha imza attırmayı planlıyor.

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Nisan ayı olağan toplantısında, ''bu Mayıs ayında tüm transferleri bitireceğiz'' sözlerini kullanmıştı... taraftarlar heyecanlanırken sarı-lacivertli ekibi takip eden muhabirler ise Mayıs ayının bitimine bir hafta kala isimler üzerine yoğunlaştı.

Aranan yöneticiler ise, ''Başkan, 'transferleri bitireceğiz' dedi. 'Açıklayacağız' demedi. Sen de farkı biliyor olmalısın. Acele etme, çok reyting yaptıracak oyuncular gelecek. Bu hafta hepsi bitecek. Açıklar mıyız, işte onu bilemem'' cevaplarını veriyor.

5 Haziran'da Kocaman'la beraber iki yıldız

Camia hem transferleri bekliyor hem de Aykut Kocaman'ın imzasını... kendilerini ''hoca kim?'' ve ''hangi oyuncular geliyor?'' sözleriyle arayan muhabirlere ise Fenerbahçeli yöneticiler, ''acele etmeyin. Sürprizlere hazır olun. Sizi de, taraftarı da, bizi de memnun edecek isimler hazır'' cevabını veriyor. Doğrulanamasa da asıl bombanın 5 Haziran Pazartesi günü patlayacağı...

Kocaman'ın bu tarihte imza atacağı, yönetimin de bu imza törenine bir veya iki yeni transferi yetiştirmek için hazırlandığı iddia edildi. Ayrıca imza töreninde yeni transferlerin de yeni sezon formalarıyla yer alacağı iddia ediliyor.