Şevket Arslan

Ali Koç'tan Altay ile görüşme! Kritik uyarı

07 Kasım 2019 Perşembe 15:23 | Son Güncelleme: 11 Kasım 2019 Pazartesi 16:56

Fenerbahçe'de Ali Koç, Altay ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu arada teknik heyete Altay'ın dinlendirilmesi tavsiyesi geldi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbolun içine biraz daha girmeye başladı... biraz daha etkisini göstermeye başladı. Genç başkan son olarak Kayserispor maçında yaptığı hareket sonrasında tepki çeken Altay’la bir görüşme yaptı. Dikkatini çekti. Herkesinin gözlerinin Fenerbahçe’nin üzerindeyken yaptığı hareketin kendisine yakışmadığını söyledi. Altay da özür diledi.

Altay'ın dinlendirilmesi gündeme geldi

Altay, Fenerbahçe’de herkesin gözdesi... yaptığı hatalar kabul ediliyor. Savunuluyor. Kurtların önüne atılmıyor. Ancak teknik ekipten Yanal’a genç kaleciyle ilgili ''mental olarak stresle mücadele etmekte zorlanıyor'' raporu verildi. Psikologla çalışmasına rağmen yaşı genç olduğu için sıkıntı yaşayan Altay’ın tamamen kaybolmaması için bir süre dinlendirilmesinin düşünüldüğü bildirildi.

Çebi, Beşiktaş'a özlenen birlikteliği getirdi

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'ye karşı seçimi kaybeden Serdal Adalı, yeni yönetime destek verdi.

Beşiktaş’ta uzun süredir yaşanmayan birliktelik Ahmet Nur Çebi’nin başkanlığa seçilmesiyle camiaya yerleşti... Çebi’nin karşısına aday olarak çıkan ve şu anda kulüpten en fazla alacağı isim olarak dikkat çeken Serdal Adalı, ''sıkıntı yapmayın'' diye mesaj gönderdi. Eski yönetimden ciddi anlamda alacakları olan isimlerden de benzer mesajlar geldi. Adalı’nın yanında seçime giren ve Çebi’ye muhalif olarak dikkat çeken isimler de başlatılan #OmuzOmuzaKartalYuvasına kampanyasına destek oldu.

Çebi'ye göre ortam yeni Feda'ya uygun değil

Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi, kulübün yeni bir FEDA projesini kaldırmasının söz konusu olmadığına karar verdi. Zaten uzun süredir paralarını alamayan ve pek çoğuyla mahkemelik oldukları oyuncuların önlerine FEDA diyerek yeni bir proje koymalarının geri tepeceği fikrine ulaştı. Çebi’nin amacının feda yerine devre arasında Lens ve Oğuzhan gibi ücretleri yüksek olan ama takıma katkıları kısıtlı olan oyuncularla yolları ayırmanın kendilerine daha faydalı olacağına karar verdi.

Torunoğulları'ndan Balotelli sözleri

Beşiktaş taraftarı Mario Balotelli’yi istiyor… İtalya’dan ırkçılık yüzünden ayrılacağı iddia edilen İtalyan oyuncuya teklif yapılmasının gündemde olduğu konuşuluyor. Ancak Çebi yönetiminin böyle bir plan içinde olmadığı ortaya çıktı. Menajerlerin kapısını çaldığı Çebi’nin futboldaki patronu Erdal Torunoğulları’nın, ''önce eldeki oyuncuların parasını bir adam gibi ödeyelim... sonra bakarız. Şimdi boşuna gündeme getirmeyin'' uyarısında bulunduğu bildirildi.

Atiba'nın kafa karıştıran durumu

Her sene olduğu gibi bu sene de Atiba, Beşiktaş’ın en önemli oyuncusu olarak öne çıkıyor... son iki sezondur rica minnet yeniden sözleşmesi yenilenen Kanadalı oyuncunun gelecek sezon nasıl takımda tutulacağı şimdiden herkesin kabuslarına giriyor. Son iki senedir, ''artık bırakayım. Ülkeme dönmek istiyorum'' diyen Atiba, zorla ikna ediliyor. Hatta Atiba geçen sezon CONCAF Kupası’ndan sonra bırakacağını net şekilde açıklamasına rağmen yeniden takıma döndürülmüştü.