Serkan Bayar

Şenol Güneş’in ihanet gecesi!


30 Nisan 2018 13:04

Kafasına yediği çakmak mı desem, yoksa başına atılan 5 dikiş mi… ne diyeceğimi bilmiyorum ama Şenol Güneş bu akşam hem kendine, hem kendi futbol felsefesine ihanet etti.

Sezon başında Pepe’nin transferini davullarla zurnalarla alkışlayanlar neredeler. Gelir gelmez Beşiktaş’ın “tiki-taka” futbolunu bozdu. Geriden uzun top atan takım haline getirdi. Güneş bunu göre göre Pepe’yi oynattı.
Son iki sezona herkesin alkışladığı Beşiktaş, geriden bam vur… Quaresma’nın Babel’in önüne düşerse koşsunlarspora döndü.
Oğuzhan’ı kaybetti Güneş… kaptanını kurda kuşa yemetti. Sözleşme yenilemeyen Oğuzhan da sanırım gelecek sezon siyah-beyazlı formayı giymeyecek. Kaptanını penaltı kaçtığı anda değil de Q7’nin orta sahadan öylesine şut attığı son 10 dakikada oyuna almak ihanet değil mi?
Negredo çıktığında Vagner Love’u almayıp, Beşiktaş’ın son yıllarda yediği en büyük kazık Lens’i sahaya sürmek ihanet değil mi? Aziz Yıldırım bu akşam Lens’i izledikçe, “van Persie, Ozan, Diego, Volkan Şen, Fernandao’nun intikamının nasılda Lens’le aldım!” diye kahkaha atmıştır eminim.
Peki Pepe sakatlandığında Medel’i stopere çekip, Oğuzhan’ı Tolgay’ın yanınana almamak nasıl bir ihanettir?
Beşiktaş yönetimi karar aldı… Perşembe günü 33 dakika oynanacak F.Bahçe derbisine çıkmayacak! Bence de mükemmel bir karar. Güneş’in kendi futbol anlayışına yaptığı ihanetle F.Bahçe’den 33 dakikada en az 3 gol yer.

loading...