Aldatanlar ve aldatılanlar

Sen daha iyilerine layıksın...-1


09 Kasım 2017 11:14

Psikolojimin bozulması nedeniyle içinde olduğum durumu anlatmam gerekiyordu ve en yakın arkadaşım Tuğba’nın önerisi ile bu gazeteyi buldum. Öncelikle kendimi tanıtayım adım Merve 25 yaşındayım yaklaşık 1 buçuk yıllık evliyim. Lise son sınıftan bugüne kadar ilk ve tek sevgilim olan kişiyle üniversiteyi bitirdikten sonra evlendik. Ankara’da yaşıyoruz. Eşim okuduğu bölüm gereği bir inşaat firmasının inşaat takipleri ve malzeme teminininden sorumlu olduğu ve yoğun tempo çalıştığı için çok yorucu bir işi var ama emeğinin karşılığını alması sayesinde kaliteli bir yaşam sürüyoruz. Evlenince yine yaşadığımız şehir olan Ankara’da güzel lüks bir siteden bir daire aldık ve herşey kapı komşum 50 yaşındaki Rahime abla ile tanışmamla başladı. Rahime abla 2 yıl öncesinde eşinin vefatı ile tek başına yaşayan mal varlıkları bir hayli çok olan hatta yaşadığımız semtin en zengin isimlerinden birisidir. Gayet bakımlı güzel ilerlemiş yaşına rağmen sosyetik ve sosyal bir kadın.

Kocam da seviyordu

O siteye taşındığımız günden itibaren tanıştığım öncesinde hiç bir bağım ilgim alakam tanışmışlığım olmayan Rahime abla beni daha ilk günden çok sevmiş ve çok beğenmişti. Bunu her fırsatta dile getirmekten hiç geri kalmıyordu. Zaman geçtikçe bana karşı artan ilgi alakası o kadar yoğundu ki artık annem ve kayınvalidemden daha çok hatta 10 kat 100 kat daha çok Rahime ablayla vakit geçirmeye başlamıştık. Beni sürekli gittiği yerlere götürüyor gezdiriyor kendi gittiği altın para vb. kadın günlerine beni de dahil etmesiyle artk yapışık ikiz gibiydik. O nerede ben orada ben nerede Rahime abla orada. Eşimde tabii ki Rahime ablayla takılmamızdan memnundu eşiminde kanı ısınmıştı ve yaptığımız şeyler her kadının yaptığı gibi kadın günlerine katılmak alışveriş yapmak bazen gezmek komşularla toplanıp oturmalar falan olunca eşim açısından da bir sıkıntı olmuyordu.

Rahatsız oluyordum

Ama Rahime ablanın bana sürekli, “Sen çok güzelsin güzel kızım bebeğim sen bu adamı nereden buldun sen daha iyilerine layıksın ayrıl buldan” dediğini bilmemesi haricinde eşim içinde yolundaydı her şey. Rahime ablanın çevresi ve akrabaları da bir hayli zengin çok üst tabakadan insanlardı. Akraba ve arkadaş ortamlarına gidip gelmekten artık ben de ailelerinden biri gibi olmuştum. Herkes tanımaya başlamıştı ve bunun yanısıra evli olduğm bilinmesine rağmen Rahime abla aracılığı ile akrabalarındaki bütün bekar erkeklerden evlilik teklifleri yağmaya başlamıştı. Evli olmama rağmen Rahime abla sanki hemen boşanıp başkasıyla evlenecekmişim gibi bir algı oluşturduğundan bu tekliflerin ardı arkası kesilmiyordu. Bundan kesinlikle çok rahatsızdım çünkü ben eşimi seviyordum severek evlenmiştik...