Aldatanlar ve aldatılanlar

Sen daha iyilerine layıksın - 2


10 Kasım 2017 10:46

Ama Rahime ablanın günde yüzlerce kez söylediği, “Sen daha iyilerine layıksın eşsiz bi güzelliğin var, gel sana hayırlı bir talip bulalım seni çok mutlu edebilecek prensesler gibi yaşatacak kişiler tanıyorum, bu güzelliğinle heba olma” gibi sözleri ciddi anlamda bir baskı oluşturuyordu artık üzerimde. Bu arada güzel güzel derken kısacası kendimden bahsedeyim ben 1.70 boyunda 57 kilo sarışın açık bir bayanım kendimi övmeyi kesinlikle sevmem ama tüm çevrem tarafından çok beğenilen biriyim kendimi bildim bileli insanların erkekli kadınlı yoğun ilgi alakalarından tekliflerinden bıkıp usanmama rağmen eşimden başka hiç bir erkek hayatıma giremedi.

Rahime abla ısrarlıydı

Ama Rahime abla resmen bu istikrarlı hayatıma başka bir erkek sokma konusunda kararlıydı bana sürekli iltifatlar yağdırıyor beni sürekli bir yerlere götürüyordu ama aklındaki kişi kimdi bir türlü anlayamadım çünkü öncelikli çabası onun fikrine benim bir ışık yakmamdı ama ben bütün katılığımla reddetmeme rağmen sonunda muradına erdi ve yeğeni yani abisinin oğlu olan Hakan ile tanıştırdı beni. Ama ben o anda niyetini bilmiyordum çünkü sadece yeğeni olarak ayaküstü bir anda tanıştırmıştı. Ve ileri ki zamanlarda anlamıştım ki beni kendisine düşündüğü kişi yeğeni Hakan’dı çünkü sanki tesadüfmüş gibi bizi bir araya getirmeye karşılaşmamıza neden oluyordu. Gündüzleri Rahime ablada otururken Hakan’ın sanki geçerken uğradım gibi gelmeleri kesinlikle tesadüf değildi. Bu durumlar iyice artmıştı ki ben artık Rahime ablayla samimiyetimi azaltmaya bütün ısrarlarına rağmen Rahime ablanın evine ve bir yerlere gitmemek için diretiyordum sürekli bahaneler bulmaya başlamıştım.

Hiç istemiyordum

Tabii ki Rahime abla bilerek gelmediğimi anladığı için birgün beni karşısına aldı ve resmen kanıma girmeye başladı. “İşte yeğenim Hakan’ı kendi evladımdan çok severim. Ona çok kız gösterdik hiç birini istemedi ama seni ona gösterdiğim günden bu yana, aklı sende. Biz oğlumuza anca senin gibi bir güzeli layık görüyoruz” diyordu. “Abla ben evliyim ve eşimi seviyorum ayrıca benim evli olduğumu biliyor bir çok kız var her yerde siz o kızlara bakın” desem de dil döksem de Rahime abla kararlıydı vazgeçmeyeceğini açık açık belli ediyodu. Hakan da bugüne kadar birçok kızla takılmış ama evliliği hiç kimseyle düşünmemiş ve şu anda evli olan biriyle yani benimle, evliliği düşünmesi beni vicdanen rahatsız ediyordu. Eşime haksızlıktı bu beni beğendi diye ben eşimden boşanıp onunla evlenmek zorunda değildim ama Rahime abla da Hakan da vazgeçmiyor vazgeçmediği gibi iyice üstüme titriyolardı. Hakan da halası Rahime abla gbi sülalelerinden gelen bir zengiliğe sahip reklam dergi vb. işlerle ilgili bir şirketi ve birçok dükkan ev araba arsa sahibi biriydi...