Şevket Arslan

Selçuk: Tudor! Maicon, Fernando: Jesus! Gomis ise Terim!


06 Aralık 2017 12:22

Dursun Özbek takımın abileri Fernando, Gomis, Maicon ve Selçuk İnan’la ''teknik direktör'' konusuyla ilgili bir toplantı yaptı.

Dursun Özbek takımın abileri Fernando, Gomis, Maicon ve Selçuk İnan’la ''teknik direktör'' konusuyla ilgili bir toplantı yaptı. Selçuk İnan, Tudor’a sahip çıktı. Sürekli teknik direktör değişikliklikleri yüzünden sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Fernando ve Maicon, Jorge Jesus’u ikna etmesi konusunda Başkan Özbek’e tavsiyede bulundu. Portekizli teknik adamların Avrupa’da başarılı olduklarını hatırlattılar.

Gomis ise Terim ismi üzerinde durarak, bu kadar sevilen ve istenen bir teknik adam varken yönetimin başka isim aramasının macera olduğunu söyledi. Özbek’e, ne yapıp edip Terim’i ikna etmesi konusunda ısrarcı oldu.

Bu arada Özbek’in toplantıya Muslera’yı davet etmemesi sıkıntıya da neden oldu.

''Terim görevi kabul ederse, tazminatı öderiz''

Galatasaray'da Tudor ile yola devam edilme kararı verildi. Tudor'un yerine düşünülen Fatih Terim'den olumlu geri dönüş alamayan Dursun Özbek, bu yönde bir karar aldı. Peki Fatih Terim konusunda neler yaşandı?

Galatasaray'da Tudor ile yola devam edilme kararı verildi. Tudor'un yerine düşünülen Fatih Terim'den olumlu geri dönüş alamayan Dursun Özbek, bu yönde bir karar aldı. Peki Fatih Terim konusunda neler yaşandı?

Başkan Dursun Özbek, Beşiktaş maçından sonra takım otobüsünü taraftarın arasında bırakıp, Florya’nın duvarlarına ''Ya Terim Ya Gidin'' broşürlerinin yapıştırılmasına izin vererek, Fatih Terim’e, ''taraftar seni istiyor. Görevden kaçacak mısın?'' mesajı gönderdi.

Şu anda hasta olan babasının yanında bulunan Terim ise, Başkan’ın aracılar vasıtasıyla gönderdiği mesajlara, ''Galatasaray’ın emrindeyim ama teknik direktörlüğü şu anda düşünmüyorum'' cevabını verdi.

Bunun üzerine Başkan’dan sürpriz bir hamle geldi. Özbek, yakın çevresi aracılığıyla Terim’in görevi kabul etmesi durumunda TFF’nin ödemesi gereken 3.5 milyon Euro’luk tazminatı üstleneceği mesajını da iletti.

Yönetimden ''Terim'e ihtiyacımız yok'' mesajları gitti

Bu arada Terim’in görevi kabul etmeyeceğini aracılar vasıtasıyla Başkan Dursun Özbek’e iletmesinden sonra tecrübeli teknik adam aleyhine kampanya başlatıldı. GSTV, bu kampanyanın öncülüğünü üstlenirken, Özbek yönetimi, kendisine yakın gazetecilere ''Terim, son iki gelişinde başarısız oldu. Galatasaray camiası Terim’e muhtaç değildir'' haberlerini yaptırdı.

loading...