Sadık Arslan

İki farklı spor

09 Eylül 2019 Pazartesi 13:54 | Son Güncelleme: 09 Eylül 2019 Pazartesi 13:54

Hafta sonu iki büyük Milli heyecan yaşadık. A Milli Futbol Takımı ile Filenin Sultanları bizlere önemli heyecanlar yaşattılar. Filenin Sultanları, Pazar günü Avrupa Şampiyonası'nda 2. olurken, A Milli Futbol Takımı ise Andorra'yı yenerek, Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefini sürdürdü.

İki farklı spor dalına bakış açıları da önemliydi. Futbol kısmında daha çok, ''Şenol Güneş, bu adamı niye almadı? Galatasaray'dan niye oyuncu yok? Andorra'yı bile zor yeniyoruz'' gibi yorumlar yapılırken, Filenin Sultanları'na ise koşulsuz destek vardı.

Kimse Filenin Sultanları'nda hangi oyuncunun hangi takımdan alındığını sorgulamadı. Bütün oyuncuları sahiplendi.

Filenin Sultanları'nı izlerken, ne kadar doğru oyuncu yetiştirdiğimiz de görüldü aslında. ''Futbolda altyapıdan neden oyuncu çıkmıyor? diye sorgularken, voleybolda altyapıdan çıkanlarla zirveye nasıl oynadığımızı gördük. Gelecek için hayaller kurduk.

Sürekli voleyboldan çekilmesi gündeme gelen Beşiktaş'ın yetiştirdiği kaptan Eda Erdem Dündar'ın nasıl milyonların lideri olduğunu gördük.

Doğru sistemle, doğru kişilerle Avrupa ve Dünya ile başa baş mücadele edeceğimizi gördük. Üstelik kendi yetiştirdiğimiz gençlerle...

Asıl soru şu; Futbolda neden dünya çapında sporcular yetiştiremiyoruz? Kapatmayı düşündükleri şubeden dünya çapında sporcu yetiştiren Beşiktaş, neden futbolda bunu yapamıyor?