Aldatanlar ve aldatılanlar

Pişman değilim özür dilerim 2


15 Mart 2019 12:10

Hiçbir zaman en yakın arkadaşıma anlatacağım heyecanlı bir ilişkinin öznesi olamayacak bir adamla sadece sevişmek için müzakere yapıyordum adeta. Bana komik gelmeyen ne varsa onun için kahkahalarla gülme sebebiydi. Ve yine çok güldüğü bir karikatürü bana anlatmaya çalışıyordu; karikatür anlatmak kadar çaresiz bir eylem yoktur... Bir türlü çıkamadığım alkol seviyesi için daha sert bir içkiden yardım almam gerektiğini anladım ve kendime hemen bir içki daha söyledim. Bu hareketim onun tarafından tuhaf karşılandı çünkü ona sormamıştım. Niye soracaktım ki zaten?

Sevgilim değildi bir kere...

Sevgilim şu an başka bir yerde, bambaşka şeylerle ilgileniyordu. Hayır bunu düşünmemem lazımdı. İçkimden daha büyük yudumlar almaya başladım. Nihayet gevşememle birlikte az evvel yaptığım o nezaketsizlik de bir anda resetlenmişti onun gözünde. Çünkü bu, beklenen sona yaklaştığımızı gösteren güzel bir haberdi. Hakimiyet bendeydi! “Bi tane daha içer misin?” sorusuna “Sence?” diye cevap vermek bazen karşındakine yönelttiğin yeni bir soru değildir. Bu cevap bariz bir şekilde “Hadi artık gidelim” demekti. “Hadi şu işi bitirelim” kadar kaba değil, “Çok istiyorum” kadar da hevesli olmayan en güzel cümleydi o an. Bunu dedikten sonra hesabı istemesi arasında geçen süre, saniyelerle sayılmayacak kadar kısa bu yüzden. Koca bir uçağın kontrol kumandasını teslim almış gibiydim. Ben nereye istersem oraya doğru gidiyorduk. Karşımdakinin bu teslim olmuş hali, bana büyük bir haz vermeye başlamıştı. Artık hazırdım. Daha fazla sohbet etmek ve komik olmayan şeyler dinlemek istemiyordum. O an aklımda ne sevgilim vardı ne de herhangi bir duygusal düşünce. Kendimi özgür hissediyordum, hem de çok! Onun yakınlarda bulunan evine gitmek için hemen harekete geçtik.

Heyecanlanmamıştım

İlk başta selamlaşmak için öpüştüğün herhangi bir dostun ya da akrabanla istemeden öpüşmüşsün gibiydi... Bir an uzun zamandır alıştığın tenin yerine başka bir teni koymak çok garip gelmişti. Sevgilinin teri hiçbir zaman canını sıkmaz eğer onu seviyorsan. Fakat şu an nasıl hoş görüleceği bilinmeyen bir ter kokusu da işin içine girmişti. Bir an evvel bu konuyu yok sayıp devam etmeliydim yoksa her şey berbat olabilirdi. Öyle de yaptım. Hemen hemen her şey beklediğim, istediğim ve planladığım gibiydi. “İnsanlar sevgilileriyle ya da eşleriyle sevişirken neden böyle olmuyor?” diye düşündüm bir süre. At yarışında atların padoktan çıkma anını hatırlayın. Tam olarak öyle bir şevk vardı; azalmıyordu, bitmiyordu... Aldatmanın cazibesi sadece bu birkaç dakikalık andı; gerisi çöp.

DEVAMI YARIN