Aldatanlar ve aldatılanlar

OTOBÜS MACERAM


20 Ocak 2018 00:02

MERHABA. Henüz üniversiteye yeni başlamıştım. Kocaeli’de okuyordum. Okul şehir dışında olduğundan otobüsle gidip geliyordum. Kocaeli’de bir öğrenci yurdunda kalıyordum. Her neyse bir aylık ara tatil sona ermişti ve okula dönmem gerekiyordu. Bir yandan ilkokuldan beri tanıdığım arkadaşlarımdan ayrılacağım için üzülüyor diğer yandan sevgilim Hüsey’ini göreceğim için seviniyordum onu özlemiştim. Açıkçası o zamanlar hiç birşey yaşamamıştım. Sevgilim ile de haftasonu bir gün buluşur kafeye ve ya yemeğe gider ve ya çarşıda gezerdik.

Seviyeli bir ilişkimiz vardı. Salı akşamı yola çıkacaktım. Uzun bir yolculuk beni bekliyordu. Garajda ailem beni yolcu ettikten sonra arka koltuktaki yerime oturdum. Otobüs kalabalıktı. Yolculuk nihayet başlamıştı bir an önce Kocaeli’ne varmak yurduma yerleşmek istiyordum. Yolculuklar beni sıkıyordu bu yüzden kulaklığımı takıp müzik dinlemeye başladım. Bir yandan da sevgilimle mesajlaşıyordum yanıma bir bay yolcu oturdu. O da şaşırmıştı biletleri kontrol ettik doğruydu . O sıra otobüs dolduğu için tamam sorun değil dedim muavine. Kendini tanıttı ismi Buraktı 28 yaşında esmer uzun boylu yakışıklı bir çocuktu. Açıkçası biraz tedirgin olmuştum ama kalabalıkta ne olabilir ki diye düşündüm. Gece yolculuk devam ederken bi süre sonra muavin ışıkları kapattı ben de Hüseyin’e iyi geceler mesajı attıktan sonra yastığı cama dayayıp uyumayı denedim. Burak uyumuştu eli bacağıma değiyordu dürtüp uyandırdım. Uykulu gözlerle bana bakıp elini çekti ve tekrar uykuya daldı.

Ben çok etkilenmişti

Bir süre sonra eli yine bacağımdaydı. Biraz tedirgin olsam da üstelemedim ve uyumaya devam ettim. Bir süre sonra otobüsün ışıklarının yanmasıyla uyandım mola verecektik. Burak da uyanmıştı. Başımı çevirmemle şok oldum. Pantolonunu görmüştüm. Bozuntuya vermemeye çalışsam da gözlerimi Burak’tan alamıyordum. Aralıksız bakışlarımı farketmiş olacak ki hemen montunu giyip üzerini kapattı. Yarım saatlik molada bir şeyler atıştırırken Burak’la sohbet ediyorduk. Aslen Kocaeli’liymiş ve Antalya’ya gezmeye gelmiş. Antalya’da yaptıklarından bahsediyor ben de ona okuldaki maceralarımızı anlatıyordum. Bir yandan da sevgilim Hüseyin’e mesaj yazıyordum. Beni çok özlediğini tekrarlıyor gelir gelmez beni garajda karşılayacağını söylüyordu. Moladan sonra tekrar yerlerimize geçtik ve benim gözüm istemsizce Burak’’ın pantolonuna ilişti. Başımı cama yasladım ve ilginçtir ki saçma sapan şeyleri hayal etmeye başladım. O şekilde uyuya kalmışım. Burak beni okşuyordu uyandığımda, ben de karşılık verdim. Önce etrafı kontrol ettim herkes uyuyordu muavin de dahil. Oracakta sevişmiştik. Sabah olduğunda yerimi değiştirdim. Çünkü Hüseyin’in beni Burak’ın yanında görmesini istemezdim. Otobüs garawa girdiğinde Hüseyin’in kollarına atıldım. Ben ona sarılırken Burak da yanımdan sırıtarak geçip gitti.