Dr. Figen Ökten

Oğlum doğduktan sonra erken boşalıyorum!


10 Mart 2017 12:57

Çıktığım üç kızla da öpüşmekten zevk almadım!

SORU: Ben 20 yaşında bir erkeğim Figen Hanım, ben şimdiye kadar üç kızla çıktım. Üçüyle de öpüşmekten zevk almadım. Buna bir anlam veremiyorum. Sizce bunun nedeni nedir? Acele olarak cevap yazarsanız çok memnun olurum.

CEVAP: Değerli okurum, anlattıkların cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşüncelerininolabileceğini gösteriyor. Genç ve sağlıklı bir erkek olarak, cinsel dürtülerin en yoğun olduğu dönemdesin. Bu dönemde karşı cinsle ilişkilerinde zevk almaman, senin psikolojik birtakım sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kendinle ilgili birtakım kaygıların varsa, cinsel performans ya da penis boyun senin için bir takıntıysa, bunlar cinsel yaşamını etkileyebilir. Özetle tedavi edilmesi gereklidir.

Oğlum doğduktan sonra erken boşalıyorum!

SORU: Ben evli bir erkeğim ve dokuz aylık oğlum var. Çocuktan önce seks hayatım düzenliydi. Şimdi erken boşalma problemi yaşıyorum. Bana bir yol gösterebilirseniz sevinirim. Kolay gelsin...

CEVAP: Değerli okurum, doğum yapmak kadının fizyolojisinde belirli oranda değişime yol açar. Ruhsal olarak da eşinin hamilelik dönemi ve doğum sonrasında yaşayabileceği birtakım ruhsal değişimler olabilir. Bu nedenle cinsel ilişki grafiği değişiklik gösterebilir. Erkekler de eşleri hamile olduktan veya doğum yaptıktan sonra kendi içlerinde farklı ruh halleri yaşayabilirler. Doğum yapan ve artık anne olan eşe karşı duygulanımları değişebilir. Bu nedenle erkeklerde erken boşalma ya da sertleşme bozukluğu baş gösterebilir. Seks hayatınıza renk katacak fanteziler kurmanız, değişik aşk oyunlarını denemeniz, eşinden cinsel ilişkiyi başlatıcı olmasını istemen veya ön sevişmeyi uzatman işe yarayacaktır.

Çocuk isteyen her kadına bu ilaçlar verilebilir mi?

SORU: Yumurtalıkları uyarıcı ilaçlar hakkında bilgi verir misiniz? Çocuk isteyen her kadına uygulanır mı? Bir de acaba bu ilaçların yan etkisi var mıdır?

CEVAP: Değerli okurum, yumurtalıkları uyarıcı ilaçlar normalde bir yumurta oluşturması gereken yumurtalıkların birden çok yumurtası olması ya da hiç yumurtlaması yoksa yumurta sahibi olması istenen kadınlara uygulanır. Gebelik oranını artırıcı çoğul gebelik ve düşük olasılığını da arttıracaktır. Bu nedenle ya hiç yumurta üretmeyen kadınlarda zorunlu olarak ya da yardımla üreme yöntemlerinden (aşılama, tüp bebek vs.) uygulanması gereken kadınlara verilebilir. Rastgele her çocuk isteyen kadına uygulanması söz konusu değildir.