Neslihan Yıldız

Marcelo Saracchi’nin 2 milyon euro’ya bu yüzden alınmadı

28 Ocak 2020 Salı 15:47 | Son Güncelleme: 28 Ocak 2020 Salı 15:47

G.Saray’da gündem koca bir ilk yarı boyunca bir asist bile yapamayan Nagatomo’nun yerine Leipzig’den kiralanan Marcello Saracchi’nin 2 maçta 2 asist yapması…

Uruguaylı oyuncuyu G.Saray’ın 2017’de Kore’de oynanan U-20 Dünya Kupası finallerinden beri izlediği ortaya çıktı. Uruguay o turnuvada İtalya’ya yenilerek 3’üncü olurken Saracchi hem sol bek, hem de sol önde oynamıştı.

O turnuvanın sonunda G.Saray, Saracchi ile ilgilenmesine rağmen sol önde oynayacak kadar iyi olmadığına karar verildi. River Plate ise 2.1 milyon euro ödeyerek genç oyuncuyu kadrosuna kattı. Sol bek oynattı. Zaten bir sezon sonra Leipzig, Arjantin ekibinden genç yıldız adayına tam 12 milyon euro bonservis bedeli ödedi.
Muslera kanatları altına aldığı Saracchi’nin lakabının “Çelo” ve “Piri” olduğunu takım arkadaşlarına anlattı. Ancak özellikle yerli oyuncular Saracchi’ye, “Çelo” değil de, Belo diye takılamaya başladılar.

Mustafa Cengiz’den 1.5 milyon TL’lik “pizza” açıklaması

TAB Gıda ile yapılan anlaşma G.Saray’da gereksiz bir sponsor sıkıntısına neden oldu… Başkan Mustafa Cengiz, imza töreninde, “fast food yiyecekseniz Sbarro (pizza)” yeyin deyince göğüs sponsoru Terra Pizza’dan, tepki Tweet’i geldi.

G.Saray’a göğüs sponsoru olmak için 38 milyon TL artık KDV ödeyen Terra Pizza’nın CEO’sunun Başkan Cengiz’i arayarak bu açıklaması yüzünden tepki gösterdiği öğrenildi.

Bu arada TAB Gıda ile imzalanan anlaşma yüzünden G.Saray’ın sözleşme gereği, Terra Pizza’ya 1.5 milyon TL’lik tazminat ödeyeceği ortaya çıktı.

G.Saray 2 sene de 2.5 milyon adet TAB Gıda’ya bağlı şirketlerin menülerinden satılırsa ancak Terra Pizza’nın 2 senede göğüs reklamı için verdiği rakama ulaşacak. G.Saray TAB Gıda’dan menü başına 1.6 TL kazanacak.

Falcao’nun baldırındaki ödem MR çekimine engel oldu…

G.Saray’ın Kolombiyalı yıldızı Falcao dün oynanan Konyaspor maçının 58’nci dakikasında sağ baldırında yaşadığı çekme sonucunda oyundan alındı… golcü oyuncu, “o bölgede bir rahatsızlık hissettim. Devam etmek ve çok fazla risk almak istemedim. MR'dan sonra ne olacağını göreceğiz” açıklaması yaptı.

Fatih Terim de, büyük bir sorun olduğuna inanmadığını belirtti. Konyaspor maçında sakatalanan diğer isim Marcello Saracchi, bugün MR’a sokuldu herhangi bir sakatlığının, oynamasına ya da idmanlara çıkmasına bir engel olmadığı ortaya çıktı.

Ancak Falcao’nun MR’ı çekilemedi. Çünkü Kolombiyalı oyuncunun rahatsızlık hissettiği sağ baldırında ödem tespit edildi. Ödem dağılmadan çekilecek MR’ın doğru sonuç veremeyeceği bilgisi kulüp doktorlarıyla paylaşıldı. Falcao’nun MR’ının çekilmesi yarına kaldı.

Falcao’nun baldırının MR çekilemeyecek kadar ödem toplaması ise yırtık olabileceği şüphesini gündeme getirdi. Eğer yırtık olursa derecesine göre 3 hafta sahalardan uzak kalma riskinin doğabileceği gündeme geldi.