Neslihan Yıldız

Galatasaray’da gündem Mert Çetin

23 Ocak 2020 Perşembe 12:04 | Son Güncelleme: 23 Ocak 2020 Perşembe 12:05

Yabancı sınırında yaşadığı sıkışıklık yüzünden stoper transferinde önceliği yerli oyuncuya veren Galatasaray’da gündem Mert Çetin. Fatih Terim’in ısrarla istediği oyuncu için Roma’nın Juan Jesus’u satma kararı almasıyla hayal kırıklığı yaşanmıştı. Ancak Roma’nın Atalanta’dan Roger Ibanez’i istemesi umutları bir kez daha artırdı.

Daha önce Mert için 1.5 yıllık teklif yapan sarı-kırmızı yönetim bu kez teklifini sezon sonuna kadar olmak kaydıyla revize etti. Daha önce 1.5 yıl için önerilen 850 bin euro’luk kiralama bedeli ise 650 bin euro’ya çekildi. Ayrıca daha önceki görüşmede olduğu gibi Mert için herhangi bir satın alma opsiyonunun konulmaması da kabul edildi.

Galatasaray’da pazarlık son sürat devam ediyor

Fransa Ligi takımlarından St.Etienne, Galatasaray’ın sezon başında Lazio’ya satmadığı Yunus Akgün’e talip oldu… Fransız ekibi Yunus için 2 milyon euro teklif etti. Galatasray ise teklifi kabul ederek sözleşmesine 4 milyon euro’ya geri satın alma bedeli, ya da bir sonraki satıştan yüzde 50 pay maddesini eklemek istedi.

St.Etienne tarafı bu teklifi kabul etmezken, Galatasaray’a ancak 10 milyon euro’ya geri alma maddesi sunabileceğini, ayrıca bir sonraki satıştan da yüzde 15 verilebileceği bilgisini paylaştı.

Rakamlar düşük

Yunus Akgün'e yapılan bu teklif moralleri bozdu. Genç futbolcudan çok daha fazla rakam bekleyen yönetim kararsız kaldı. Teknik Direktör Fatih Terim de önerilen rakamın çok düşük olduğunu söyledi.

Yunus gitmek istiyor

Genç futbolcu ise gitmek istiyor. Avrupa'da futbol oynamak için yaşının çok uygun olduğunu ve St.Etienne kulübünde de sürekli forma şansı bulacağına inandığını söyleyerek kendisine izin verilmesini istiyor. Galatasaray'da fazla forma şansı da bulamayan Yunus, yaşının da çok geçmeden kariyerinin önünün kesilmemesi için Terim'den yardım istediği de gelen bilgiler arasında.

Galatasaray’a forvet müjdesi

Devre arası kampını Galatasray’la birlikte geçirmek yerine İspanya’da hazırlanan Florin Andone döndü…

Galatasaray'da Rumen futbolcu Florin Andone geri döndü ve aynı zamanda sağlık raporlarını da getirdi. Galatasaray'ın sağlık ekibi raporlarını inceledikleri Andone’ın 2 haftaya kalmadan sahalara dönebileceği raporunu verdi. Bunun üzerine Andonde’un kiralık anlaşmasının feshedilmesi fikri rafa kalktı. Andone, Terim’in verdiği program çerçevesinde salonda çalışmalara başladı. Andone’un gelecek hafta başında takımla çalışamalara başlaması Kayseri maçında ya da en geç Kasımpaşa maçında sahada olmasının beklendiği bildirildi.

Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu transferin gözdesi

Philip Cocu’nun çalıştırdığı Derby County’den sonra Betis de, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Ferdi Kadıoğlu’nun peşine düştü… gelen bilgilere göre İspanyol ekibi takımdan ayrılması gündemde olan Tello’nun yerine Ferdi’yi düşünüyor. Bir süredir ciddi teklifler alan Tello’yu istediği bir rakama satması durumunda Betis’in, Ferdi için Fenerbahçe’ye ikna edici bir teklifte bulunacağı gelen bilgiler arasında.

Fenerbahçe için en hayırlı veda!

Fenerbahçe, Victor Moses’dan kurtuldu… kurtulacak. İngiliz oyuncu Chelsea tarafından sarı-lacivertlilere geçen sezon Ocak ayında kiralama bedeli olmadan gönderildi.

Çünkü sarı-lacivertliler, Islam Slimani ve Andre Ayew de olduğu gibi Moses’ın haftalık vergiler dahil 75 bin sterlin’lik maaşının tamamını karşılamayı kabul etti.

Yani Moses’ın Fenerbahçe’ye yıllık maliyeti 3.9 milyon sterlin’di. Yani 4.6 milyon euro. Sarı-lacivertliler, Moses’a şimdiye dek geçen yıldan 2.3 milyon euro. Bu sezonun ilk devresinden de 2 milyon euro’luk ödeme yaptı. Hali hazırda 300 bin euro’luk alacağı içeride. Ancak Moses, Chelsea’den eski hocası Antonio Conte ile buluşmak için 300 bin euro’dan vazgeçti. İkinci yarıda da Fenerbahçe’de oynamayacağı için 2.3 milyon euro’dan da vazgeçen Moses’dan bu fesih işlemi sayesinde sarı-lacivertliler 2.6 milyon euro’luk bir kar elde edececek.