Neslihan Yıldız

Galatasaray'da Fatih Terim ile Abdürrahim Albayrak’ın arasına Arda Turan girdi

25 Ocak 2020 Cumartesi 11:49 | Son Güncelleme: 25 Ocak 2020 Cumartesi 11:51

Galatasaray'da Arda turan krizi devam ediyor. Fatih Terim'in istediği Başkan Mustafa Cengiz'in en baştan istemediği bu transferde Abdürrahim Albayrak'ın da Başkan'dan yana tavır alması eski dostların da arasını açtı. Albayrak'la Terim arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

Arda Turan’ın yönetim tarafından veto edilmesi Galatasaray yönetimi ile Fatih Terim arasında ciddi anlamda fikir ayrılıklarına neden olmuş durumda… tecrübeli teknik adam Arda’nın transferinin olmamasından daha fazla, olmayacağının kendisinden önce basına servis edilmesinden oldukça rahatsız.

Salı günü yapılan toplantıyla ilgili bilgilerin anında dışarı sızdırlması üzerine Terim bizzat Başkan Mustafa Cengiz’i arayarak, “ya siz, ya Abdürrahim (Albayrak) Bey, ya da Yusuf (Günay) bey konuştuklarımızı dışarı sızdırıyor. Aile içinde olan aile içinde kalır” diye sert tepki gösterdi.

Bu arada Terim’in bir süredir arasının limoni olduğu Abdürrahim Albayrak’la Arda Turan transferi yüzünden iyice açıldı. Özellikle Arda haberinin ilk sızdırıldığı gazetecinin de Albayrak’ın yıllardır en yakınındaki gazeteciler olmasının dikkat çektiği gelen bilgiler arasında. Arda Turan’ın, transferine en ciddi şekilde muhalefet eden ismin de yine Albayrak olduğu biliniyor.

Galatasaray'da Mustafa Cengiz’e Arda Turan tehdidi…

Galatasaray'da Arda Turan geri dönmek istedi, üstüne para da istemedi; kıyamet koptu. Başkan Mustafa Cengiz "gündemimizde yok" dedi. Fatih Terim "neden olmasın" dedi. Sonuçta kulüpte huzursuzluk had safhaya ulaştı. Galatasaray’da gündem Arda Turan… eski kaptan camiayı öyle bir ikiye ayırdı ki, her kafadan bir ses çıkar hale geldi. Taraftar arasında “istemezuk” diyenlerle, “o Galatasaray’ın çocuğu” diyenler arasında ciddi ciddi tartışmalar yaşanıyor. Yetmezmiş gibi Arda Turan’ın Galatasaray’a transferinin Başkan Mustafa Cengiz ile Fatih Terim’in, hatta Terim’le kadim dostu Abdürrahim Albayrak’ın arasını açtığını söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. Buna neden olarak Terim’in yaptığı açıklamaları net olarak masaya koyanlarda gündemde.

Arda Turan’la ilgili asıl iddia ise Başkan Mustafa Cengiz’le ilgili… Başkan’ın Arda’yla ilgili olarak camia içinde ciddi anlamda baskı altına alındığı konuşuluyor. Pek çok çevreden Cengiz’e, “Arda’yı takıma getirirsen, Mart’ta yapılacak olağan mali kongrede, ibra edilmeyi unut” diyenlerin sayısının ise hiç de az olmadığı konuşuluyor. Geçen sene Mart’ta yapılan kongrede ibra edilmediği için mahkeme kapılarında dolaşan Başkan Cengiz’in de bu riski bir daha almamak için Arda Turan konusunu unutturmaya çalıştığı konuşuluyor.

Arda Turan’ın ise Galatasaray olmazsa Türkiye’de başka bir takımda oynamak istemediği Kasımpaşa’nın teklifini de kabul etmeyeceği gelen bilgiler arasında. Galatasaray’ın eski oyuncunun rotasını Güney Amerika’ya çevireceği ya Brezilya ya da Arjantin’den bir takımla anlaşacağı gelen bilgiler arasında.