Şevket Arslan

Kocaman'ın derbi silahı 'Galatasaray seyircisi' olacak


07 Ekim 2017 12:13

İki hafta sonra oynanacak Galatasaray derbisi öncesi Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman "stres kontrolü" ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı.

Psikologlardan destek alan tecrübeli teknik adam "iki takım arasında güç farkı yok. O günkü şartlarda psikolojik durumu daha iyi yöneten üstün gelir" sözleri ile kolları sıvadı.

Kocaman derbiye kadar şu psikolojik önlemleri alacak:

* Stres fazla olunca yaşanan zihin ve beden arasındaki düşünme sürecinin bozulmasını ortadan kaldıracak.

* Kendini kontrol etme, sakin, mantıklı ve sabırlı davranma özelliklerini koruyacak.

* Telaş ve panik duygusunu ortadan kaldırıp, futbolcularına ayaklarını kontrol etmelerini unutmamalarını anlatacak.

* Kaybettikleri puanlardan sonra G.Saray seyircisinin kendilerini küçümser tavırlarını avantaja dönüştürecek.

* Camiayı "ne olursa olsun gidip bu maçı alacaksınız" sözlerinden uzak tutmaya çalışacak.

Sneijder'in menajerinden Galatasaray'a sürpriz teklif

Wesley Sneijder’in menajeri Guido Albers, Nice’te başarısız olan oyuncusunun sözleşmesinde yer alan “3 yıl içinde Türkiye’den bir takıma dönerse 15 milyon euro’luk bonservis bedeli ödenir” maddesinde yumuşama istedi.

Bu maddenin sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş ile istenirse Anadolu takımlarını da kapsamasını ama Yolanthe’nin İstanbul’a dönmek için Başakşehir’in hariç tutulmasını istedi. Albers’in yaptığı bu teklifin Sneijder’in Başakşehir’e gelmek için görüşmeler yaptığı şeklinde yorumlandı.

İlk aşama tamam! 3-4 oyuncu belirlendi

Bir süredir Brezilya’da bulunan Başkan Fikret Orman sonunda döndü…

Vasco-Chapocoense, Botafogo-Vitoria maçlarını izledi. Scout ekibinin izlemesi için kafasında 3-4 oyuncu belirledi.
Orman asıl amacı olan Brezilya’dan bir takım alıp onu Beşiktaş’ın pilot takımı haline getirme projesinde ise önemli adımlar attı. Özellikle Sao Paulo ve Rio Eyaletleri’nden 6 takımın yöneticileri ile bir araya geldi.

Rakamı 2’ye kadar indirdi. İkinci aşamada Beşiktaş’tan bir heyet Brezilya’ya gidecek bu iki takımın tesislerini ve spor okullarını inceleyecek. Yapılacak fizibilite çalışmasında takım için ödenmesi gereken rakamla yapılması gereken yatırımlar için ne kadar harcanacağı hesaplanacak. Ayrıca Brezilya hükümetinin böyle bir organizasyon için talep ettikleri üzerinde de durulacak.

Serdar Taşçı-Trabzonpsor aşkında nikah müjdesi

Trabzonspor uzatmalı aşkı Serdar Taşçı ile nikahı Ocak’ta kıyacak.

Rusya'da yayın yapan Radio Sport kanalı, Spartak Moskova'nın geçen sezon bir yıllık opsiyon hakkını kullandığı Taşçı’ya ekstra bir sözleşme teklif etmeyecek. Sözleşmesinin son 6 ayında bir teklif gelirse satacak. Trabzonspor ise Serdar’a gidişata göre ya Ocak’ta bonservis bedeli ödeyip alacak. Ya da imzayı attırıp bedelsiz olarak Haziran’dan itibaren formayı giydirecek.

Gurbetçi oyuncu verdiği röportajda, “Almanya'da doğmama rağmen kökenim Türk. Türkiye bana her zaman çok ilginç gelmiştir.Türk olduğumu hissediyorum ve mükemmel de Türkçe konuşuyorum. Ben orada bir kez denemem gerektiğini de biliyorum” demişti.

İşte Aziz Yıldırım'ın borcu sıfırlayacak Dereağzı projesi


Başkan Aziz Yıldırım’ın bir hayali var. Onu hayata geçirmeden görevi bırakmayacak.

Pendik’te bulunan Kurna köyü sınırları içinde bulunan 600 dönümlük arazide tüm branşları bir araya getirmek. Yüzme havuzları, salonlar, atletizm pisti ve 16 adet futbol sahası yapmak.

Bu proje sayesinde Samandıra'daki 80 dönümile Dereağzı'ndaki 37 dönümlük tesisler boşa çıkacak. Samandıra'daki arazinin değeri şu an için 100 milyon dolar olarak hesaplanırken, Dereağzı'ndaki tesisin değerinin ise 160 milyon euro'ya dayandığı hesaplandı. Bazı kongre üyeleri ve yönetim kurulundan isimler özellikle Dereağzı'ndaki tesislerin borçların ödenmesine çok yardımcı olacağı görüşünüyor.

Aziz Yıldırım ise Pendik'te hayali olan tesislerin yapılmasından önce Fenerbahçe'nin tek bir arazinin bile satılmasına karşı. İki arazinin 2009'dan bu yana değerini en az iki katı oranında katladığı daha yüksek rakamlarında bulunabileceği konuşuluyor. Başkan'ın planlarına göre Dereağzı'nda gerekli izinlerin alınarak lüks dairelerin bulunacağı bir sitenin yapılması durumunda kulübün borç yükünün tamamen kalkacağı konuşuluyor.


'Şampiyonluk benimle gelecek'

Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal ile Başkan Muharrem Usta, milli maç arasında bir görüşme yaptı.

Transferlerinde konuşulduğu bu toplantıda Yanal'ın sözleri ilgi çekiydi. Yanal, Başkan'a 4 maddeden oluşan görüşlerini sundu.

İşte Yanal'ın Usta ile paylaştığı o görüşler:

* Ortada yıllardır şampiyon olamayan bir takım var. Çok fazla transfer yaptık. Şampiyonluk bugünden yarına gelmez.

* Şampiyonluk planlama ile gelir. Şampiyonluğun nasıl kazanılacağını bilen insanlarla gelir. Ben de o insanların başında geliyorum.

* İyi ve kötü günlerde süreci doğru yöneterek ancak şampiyonluğa oynarız.

* Camianın bütünlüğe ihtiyacı var. Bu bütünlüğü de sizin altınızda sağlayabiliriz.