Kaan Özbek

Kaldı iki hafta…


15 Mart 2019 00:01

YEREL seçimlere kaldı 15 günlük bir süre. Ancak hala kararını veremeyenler var. Zira siyasetçiler ikna kabiliyetini yitirdi. Çünkü söylemleri oy kazanmaktan çok birbirlerini hedef almaya yönelik. Hal böyle olunca kararsız seçmenin oyu yine havada kaldı.
Geçenlerde bir taksi şoförü ile sohbet ediyorum. Hükümetin icraatlarını eleştirirken muhalefeti de es geçmiyor. Bu kadar eleştiriyi dinledikten sonra peki kime oy atacaksın diye sordum.
Cevabı açık ve netti: Hiç kimseye!
Bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu anımsattım anımsatmasına ama nafile.
Kararı kesin ve katiydi.
Savunması da kararı gibi açık ve netti: Beni ikna edebilen bir lider yok ki… Hepsi birbirine sallayıp duruyor. O ona terörist diyor ötekisi tek adam rejimi diyor. Vatandaşı cezbedecek bir icraat vaat eden yok. Bugüne kadar yaptıkları zaten yapılması gerekenlerdi. Yani yaptıkları ile övünmek yersiz. Yol yaptık diyorlar, 25 senelik taksiciyim geçtiğim yollar hep aynı. Bu yolu onlar yapmadı ki. Muhalefete gelince onların da bir icraat vaadi olmadığı gibi hep aynı söylemlerle kafa bulandırıyorlar. Kime atayım tabii ki hiç kimseye…
Pek çok vatandaş aynı durumda lakin biz yine de anımsatalım. Bu bir vatandaşlık görevi siz siz olun yine de sandığa gidin.