Şevket Arslan

Igor Tudor ve Lucescu birlikte olur mu?


20 Nisan 2017 14:47

Galatasaray'da Igor Tudor'un sezon sonu gidip gitmeyeceği tartışılıyor ancak benim kulağıma gelen duyumlar işin başka boyutlarda olduğunu gösteriyor. 

71 yaşına gelen Mircea Lucescu'nun Galatasaray'ın başına teknik adam olarak değil de CEO olarak gelmek istemesinden sonra sürpriz bir gelişme daha yaşandı... Fenerbahçe derbisinin kaybedilmesi durumunda sezon sonunda gönderileceği iddia edilen Igor Tudor beklenmedik bir hamle yaptı. Rumen teknik adamın Galatasaray'a oğlu Razvan Lucescu (Yunan Ligi takımlarından Xanthi'yi çalıştırıyor) ile geleceği iddiaları üzerine bombayı patlattı. Yunan Metro Sport'tan Costas Petrotos'un, "Türkler senin yerine Razvan'ı getirecek?" sorusuna, Hırvat teknik adam, "böyle masallara inanmayın. Yöneticiler beni destekliyor. Anlaşmam 1.5 yıllık. Burada bir yıl daha kalacağım. Daha önce Frank (Arnese) ile çalışmıştım, şimdi de Mister Lucescu ile çalışabilirim. İkimiz de Balkanlıyız. Sorun yaşamayız" cevabını verdi.

Rus iddiası: Lucescu burada hoca olmadığı için başarısız

Mircea Lucescu'nun G.Saray'da futbolun patronu olarak CEO'luk görevini yürüteceği ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmezken sürpriz bir iddia ise Rusya'dan geldi... Sport Express'ten Sergei Zimmerman iddialar için, "Lucescu'nun burada başarısız olmasının sırrı teknik direktörlük değil de futbol başkanı gibi çalışması... idmanları Alex (Alexandru Spiridon-Lucescu'nun Moldovalı yardımcısı) yönetiyor. Takımın 11'ini Alex (Rusya'da yorumcuların en yaygın iddiası) yapıyor. Lucescu ise 'oğlumdan genç' dediği Maksim'i (Mitrofanov-Zenit sportif direktörü) dinlemeyerek sürekli olarak planlamadan ve programlamadan bahsederek Başkan'la görüşüyor. Lucescu burada zaten teknik direktör değil farklı bir anlayışla çalışıyor. Belki de kendi mantalitesine Türkiye'yi daha uygun görüyordur" dedi.

Menajeri: Lucescu'nun her konuşması transfer mi?

Mircea Lucescu'nun Galatasaray'ın başına CEO olarak geçeceği iddiaları yüksek sesle konuşulmaya başlarken, Sport Express gazetesinden Sergei Zimmerman üzerinden Rumen teknik adama ulaşmak istedik. Lucescu konuşma reddederken, Zimmerman Rumen teknik adamın menajeri Arkady Zaporozhan'a ulaştı. Zaporozhan, "bunu nasıl söylersiniz. Lucescu bir teknik adam. Hatta dünyanın en iyilerinden. Dostlarıyla sohbetler etmesi çok normal. Türkiye'den dostlarıyla yaptığı her sohbet transfer görüşmesi olmak zorunda mı?" cevabını verdi.