Dr. Figen Ökten

Haftanın 7 günü seks istiyorum, eşim istemiyor!


08 Mayıs 2017 09:36

SORU: İyi günler doktor hanım. Eşimle haftanın 5 günü seks yapıyoruz ama ben bir türlü doymuyorum. Ben her gün olsun istiyorum ama eşim buna yanaşmıyor. Ona göre haftanın 5 günü bile çok fazla. Eşimi çok seviyorum ama beni tatmin edemediği için dışarıya kayıyorum. Eşim duyarsa onu kaybederim. Bu konuda siz ne dersiniz?

CEVAP: Allah gözünü doyursun demekten başka ne söyleyebilirim ki değerli okurum! Kadın daha ne yapsın yahu, bence haklı da! Sana tavsiyem karını fazla zorlama ve yorma. O bir insan robot değil! Robotlar bile çok kullanılmaktan zamanla bozulur. Dışarıdaki kadınlara gelince, onların hepsi risk faktörü. Karını da riske sokabilirsin. Haftada 5 ile yetin, haline şükret! Bu rakamı hiç görmeyen erkekler de var...

Boşaldıktan sonra yine istiyoruz ama olmuyor!

SORU: Ben 19 yaşındayım. Kız arkadaşımla güzel bir birliktelik yaşıyoruz ama ben boşaldığım zaman penisim sertliğini yitiriyor, ikimiz de devam etmek istiyoruz fakat eski sertliğini kazanması zaman alıyor ya da hiç gerçekleşmiyor. Bu bir sorun mu, değilse engelleyebilir miyim? Teşekkürler.

CEVAP : Değerli okurum, öykünüzden ilk ilişkinin normal olduğu anlaşılıyor. Erkekler için ilk boşalma sonrası tekrar ereksiyona geçiş için bir zaman geçmesi anormal bir durum değil. Cinsel hazla doğru orantılı olarak bu süre değişebilir, bu konuda partnerin sana yardımcı olsun.

Tek testisliyim diye alay ederler mi?

SORU: Merhaba doktor hanım, benim sorunum testislerimden birini küçükken kaybettim. Şimdi bir türlü cinsel ilişki yaşayamıyorum, alay konusu olurum diye korkuyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP : Değerli okurum, tek testisli bir erkekte eğer diğer testis normal ise seksüel fonksiyonlar tamamen normal olarak işlev görür. Sendeki problemin, bu durumu kendine sorun ettiğin için oluştuğunu düşünüyorum. Bu nedenle korku duymana hiç gerek yok, cinsellikte başarılı olacağına eminim. Tek testisli erkekler eğer bu durumu çok sorun ediyorlarsa ufak bir operasyonla testis protezi koydurabilirler.

Karşı cinse karşı fazla ilgi duyuyorum!..

SORU: Size kısa bir sorum olacak. Kendini tatmin etmek sivilce yapar mı? Bir de karşı cinse fazla ilgi duyuyorum. Kendimi tutamıyorum. Ne yapmam gerek?

CEVAP : Bu soruya daha önce de defalarca cevap yazdım ama tekrar edeyim yine de. Kendini tatmin etmek aşırı yapılırsa bedeni ve ruhi yorgunluk yapar, başka bir zararı da yoktur. Sivilce yapmaz. Karşı cinse ilgi duyman gayet normal, duymasan anormal olurdu zaten.