Şevket Arslan

Galatasaray'ı bekleyen gizli tehlikeler


06 Mart 2018 13:04

Galatasaray hayati bir haftaya giriyor... Cuma günü İsviçre’de Başkan Mustafa Cengiz ve kurmayları UEFA’nın CFCB organı karşısında ter dökecek.

Galatasaray’ın 9 Mart’ta UEFA’ya yapacağı çıkarma öncesinde alacaklılar kapıya dayandı… nedeni ise sarı-kırmızılıların FFP’nin karşısına herhangi bir ödenmemiş borcu ve alacaktan dolayı FIFA’ya açılmış bir dava olmaması zorunluluğunun bulunması.

Mustafa Cengiz’in önüne henüz dert olarak çıkmasa da; Cris, Culio, Burdisso, Hajrovic, Ontivero ve Pandev gibi oyunculara yapılmayan irili ufaklı bir çok ödeme de her an çıkabilir.
Bu arada Galatasaray’ın hali hazırda FIFA’da Umut Bulut için Toulouse’a, Hajrovic için Grasshoppers’a, Dzemaili için Napoli’ye, Carole için Troyes’a ve Rodrigues için de PAOK’a yapılmayan irili ufaklı ödemeler için davaları var.

 

Mustafa Cengiz, UEFA'ya '50 milyon Galatasaraylıyı üzmeyin' diyecek

Galatasaray hayati bir haftaya giriyor... Cuma günü İsviçre’de Başkan Mustafa Cengiz ve kurmayları UEFA’nın CFCB organı karşısında ter dökecek. Oldukça uzun bir sunum yapacak

Galatasaray’ın A takımı; TT Stadı, 50 milyon taraftar ve reytinglerle CFCB’yi etkilemeye çalışacak.

* Bu sezon hedefimiz Şampiyonalar Ligi… ligde lideriz. Eğer bizi bu dev organizasyondan mahrum bırakmazsanız, sahamızda oynayacağımız en az 3 maçta 150 bin kişiyi futbolla kucaklaştıracağız. Galatasaray’ın daha önce oynadığı hiçbir Şampiyonalar Ligi maçı boş tribüne oynanmadı.

* Türkiye’de 20 ila 25 milyon, dünyanın değişik ülkelerinde ise 50 milyon civarında takipçisi olan bir kulüp hakkında karar vereceksiniz. UEFA’nın bu kadar büyük bir topluluğu üzmeyeceğini tahmin ediyoruz.

* Real Madrid’in, Barcelona’nın, Bayern’in PSG’nin Galatasaray’la oynaması mı, yoksa Türkiye’den gelen başka bir takımla mücadele etmesi mi daha çok reyting alıyor. İnsanları TV başına topluyor. Reklam verenleri daha çok kar ettiriyor. Bunun dökümleri bizim de elimizde. Size de sunduk.