Galatasaray'da Tudor ve yönetimin hayalindeki kadroda uçurum var || Şok GazetesiŞevket Arslan

Galatasaray'da Tudor ve yönetimin hayalindeki kadroda uçurum var


13 Eylül 2017 15:56

Antalyaspor maçından sonra Igor Tudor’un Galatasaray’a uyup uymadığı yeniden tartışmaya açıldı.

Antalyaspor maçından sonra Igor Tudor’un Galatasaray’a uyup uymadığı yeniden tartışmaya açıldı. Tam da bu ortamda Hırvat teknik adamın Jan Olde Riekerink’in kendisini Galatasaray’a teknik direktör önerdiği dönemde hazırladığı transfer raporu da ortaya çıktı. Tudor’un Cenk Ergün’e verdiği o raporda ilginç isimler yer alıyordu.

Hırvat teknik adam kale için Muslera’ya yedek olarak yerli olarak Mert Günok’u yabancı olarak da Charles Itandje isimlerini yönetime verdi.

Tudor sağ bek için Viitorul’dan Steaua’ya giden Benzar, sol bek için vatandaşı Strinic’in adlarını vermişti. Tudor’un birinci stoperi Vitor Hugo, yedeği ise Bursa’ya giden Titi’ydi. Hırvat teknik adam ön libero için Juventus’tan Torino’ya giden Rincon ile Lazio’ya giden Di Gennaro üzerinde duruyordu.

Tudor'un orta sahadaki ilk tercihi ise Spartak Moskova’ya giden Pasalic yedeği ise ''bana yeterli olur'' dediği Andre Castro’ydu. Hırvat teknik adamın 10 numara için ilk düşündüğü oyuncu Atalanta’ya giden Ilicic’ti. Sağ kanat için Partizan’a giden Tosic’i isteyen Tudor, Tunay için de ''onunla da idare edebilirim'' raporu vermişti.

Hırvat teknik adam forvet içinse Chelsea’den Swansea’ye giden Abraham ile Udinese’ye satılan Bajic için 2'alınmalı'' raporu vermişti.

Tudor’un verdiği ilk rapor üzerinden transfer bitirilseydi Galatasaray’ın şu anki 11’i; Muslera, Benzar, Vitor Hugo, Titi, Strinic, Rincon, Pasalic, Ilicic, Rodrigues ve Abraham’dan oluşacaktı.

Yönetimin istediği transferler olsaydı!

Tudor transfer için bu isimleri verirken Galatasaray yönetimi ise çok üst düzey isimlerin peşinde koşuyordu. Kale için Muslera’nın tavsiyesi ile Uruguaylı Gaston Guruceaga’ya (Nacional) kovalayan yönetim sağ kanat içinse Sevilla’ya giden Corchia’yla ilgilendi. Sol bek için son ana kadar Asamoah ile ilgilenen yönetimin stoper adayları ise Rami ile Aderlan Santos’tu.  Ön libero için sırasıyla Leiva (Lazio), Lemina (Soıhampton) ve Imbula (Toulouse) ile ilgilenen Cenk Ergün sonunda Fernando’yu ikna etti.

Fellaini (Manchester United) ve Maia’yı (Lille) zorlayan Ergün 10 numara içinse Boudebouz (Betis) ve Ramirez (Sampdoria) için çalışmalar yaptı.

Feghouli’dan önce Galatasaray’ın ilk tercihi ise Konoplyanka’ydı(Schalke). Forvet için Bacca (Valencia), Llorente (Spurs), Mounie (Huddersfield) ve Negredo (Beşiktaş) ise Galatasaray’ın diğer alternatifleriydi.

Eğer yönetimin istediği transferler olsaydı Galatasaray’ın kadrosu belki de şu şekilde olacaktı:

Muslera, Corchia, Rami, Aderlan Santos, Asamoah, Lemina, Fellaini, Bodebouz, Konoplyanka, Rodrigues ve Bacca.
 

loading...