Şevket Arslan

Galatasaray'da başkanlık savaşları


11 Şubat 2018 01:25

G.Saray sezonu Mustafa Cengiz’le tamamlayacak… 20 Mayıs’ta Göztepe ile oynanacak ligin son maçının ardından 26 Mayıs’ta G.Saray’da olağan kongre yapılacak.

Yeniden aday olacağını açıklayan ilk isim olan Cengiz’in hedefi ise kongreye şampiyon kazanmış başkan olarak girmek. Cengiz’in şampiyonluk kupası ile beraber genel kurula gelmesi ise yeniden başkan olması için yeterli olacak görüşünü savunanlar çoğunlukta.

MUSTAFA CENGİZ DIŞINDA KİMSENİN ADAYLIK ÇALIŞMASI YOK

İşin “parlak” rengi bu diğer rengi ise çok daha “karanlık”…  seçime 106 gün yani 3 ay 17 gün kalmasına rağmen ortada ne bir aday var. Ne de adaylığı konuşulmaya başlayan bir isim. İşin enteresan kısmı ise kulislerde de herhangi bir adayın kurulları veya listesi için görüşmeler yaptığı yönünde bir haberin gelmemesi.

DERİNLER, “BİR SEÇİM DAHA KAYBEDEMEYİZ” DEDİ VE…

Mustafa Cengiz’in kazanıp, Dursun Özbek’in kaybetmesi “lise” ve “derin G.Saray” olgularının darbe yemesine neden oldu… İnan Kıraç’ın desteğini almak için Özkan Olcay’ı listesine asbaşkan olarak alan Özbek, Nasuhi Sezgin ile Ural Aküzüm’ü listede tutup, Mehmet Dedeoğlu ve Osman Kocaman’ı da yine listesine yazmıştı.

Özbek’in kaybetmesinden sonra Mayıs’ta yapılacak seçimde kendi adaylarının dışında bir ismin kazanması durumunda “bir” olgunun tamamen yerle bir olacağına inanan “derin” ve “lise”liler arasında güçlü bir aday arayışı hızlanmış durumda. İnan Kıraç adına Serdar Eder’in bazı önemli işadamları ile görüştüğü ve adaylık konusunda ikna etmeye çalıştığı da konuşuluyor.