Şevket Arslan

Fenerbahçe'nin Reyes'e karşılık istediği 3 isim


15 Mayıs 2019 12:54

Diego Reyes’i almak için Fenerbahçe’nin kapısını çalan Meksika’nın Tigres takımından üç forvetinden birisi istendi: Enner Valencia, Jean Pierre Gignac ya da Edu Vargas.


Meksika ekibine eğer bu oyuncuların takası görüşülmeyecekse ancak para konuşulması gerektiği iletildi.

Sezon başında bedelsiz olarak Fenerbahçe'ye katılan Diego Reyes, beklentileri veremeyince La Liga ekiplerinden Leganes'e kiralanmıştı.

Fatih Terim'in fırsat transferi Ihlas Bebou olacak

Takımını gençleştirmek isteyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in elindeki listede en dikkatle izlediği isimlerden birisinin Ihlas Bebou olduğu öğrenildi. Scout ekibinin hazırladığı geniş listede yer alan Bebou’nun takımı Hannover’in küme düşmesi ise tecrübeli teknik adamın iştahını kabartmış durumda.

Başkan Mustafa Cengiz’e her fırsatta acilen transfere ihtiyacı olmadığını söylese de, fırsat transferlerini kaçırmamalarını öneren Fatih Terim’in, Bebou için böyle bir fırsat doğarsa kullanılmasını istediği bildirildi.

Yusuf ve Abdülkadir'i unutturacak yıldız

Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı giderse yerini Tayyip Ebrar Cumhur’un alacağı konuşuluyor. Hocalarının 'çok farklı özellikleri var' dediği Tayyip Ebrar’ın ameliyat olduktan sonra bir daha geri dönememesi ise can sıkıyor.

Orta sahada forma giyen sol ayaklı 19 yaşındaki Tayyip Ebrar Cumhur, kıkırdak sakatlığı nedeniyle bir süredir gorma giyemiyor.

Franck Henouda, Beşiktaş için o ismi izledi

Beşiktaş'ta gelecek sezon kimin teknik direktör olacağının artık açıklanması bekleniyor. Brezilya'dan ise sürpriz bir iddia geldi. Daha önce Shakhtar'da Mircea Lucescu için oyuncu izleyen scout şefi Franck Henouda'nın Cumartesi günü Sao Paulo’da Cortinthians-Gremio maçını izlediği bildirildi. Henouda’nın  Gremio’nun Arjantinli sol stoperi Walter Kanneman’ı Beşiktaş adına izlediği iddiası ise Lucescu’nun yeni teknik direktör olacağı iddiasını güçlendirdi.

Vedat Muriqi için dev rakam!

Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği Çaykur Rizespor'un golcüsü Vedat Muriqi'ye Fransa'dan Toulouse takımmı talip oldu. Toulouse, Vedat Muriqi için 4.5 milyon Euro gözden çıkardı. Çaykur Rizespor ise 6 milyon Euro talep istiyor.

Emre Akbaba'nın sözleşmesi donduruluyor

Galatasaray yönetimi, Çaykur Rizespor maçında sağ ayağı 3 yerinden birden kırılan Emre Akbaba’nın sözleşmesini dondurmaya hazırlanıyor... gelecek sezonun neredeyse tamamını kaçırması beklenen gurbetçi oyuncu dondurmayı kabul etmesi durumunda, sözleşmesi 2022 yılına otomatik olarak uzayacak.

Ünal Karaman'ın yerine başka bir isim mi?

Trabzonspor yönetiminin Ünal Karaman’la sözleşme imzalamaması dedikoduları da gündeme getirdi. İşte son bir kaç gündür camiada konuşulan Karaman dedikoduları:

Yönetim henüz Ünal Karaman ile masaya oturmadı. Ünal Karaman ile devam edilip edilmeyeceği konusunda henüz net bir karar verilmedi. Başkan Ahmet Ağaoğlu devam etmek istiyor ama bazı yöneticiler farklı fikirde. Yönetimin ajandasında Karaman’a alternatif isimler var.

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi üzüntüsü

Beşiktaş’ta Fikret Orman’ın beşinci kez başkanlığı kazandığı seçimler muhalefette şok etkisi yarattı. 2012’de 4 bin 545 oyun 4 bin 27’sini, bir önceki seçimde ise Serdal Adalı gibi çok güçlü adaya karşı 5 bin 988 geçerli oyun 3 bin 850’sini alarak seçilen Orman, Pazar günü ise geçerli oyların 2 bin 882'sini alırken hiç şans tanınmayan Hürser Tekinoktay ise bin 617 oy aldı.
undefined

Hürser Tekinoktay’ın aldığı oylar sonrasında muhalifler, Ahmet Nur Çebi’yi ikna etmeleri durumunda Orman’ı kesin olarak indireceklerini  konuşmaya başladılar. Çebi’nin aday olması durumunda Orman’dan 300 ila 500 oyun kayacağı, yine bir önceki kongreye göre sandığa gelmeyen bin 500 kişinin yüzde 80-90’ının kongreye gelerek oy kullanacağı iddiasında buundular.

loading...