Şevket Arslan

Fenerbahçe'de yeni başkan 27 Mayıs'ta belli mi olacak?


13 Mayıs 2018 19:26

Fenerbahçe'de gelecek yıl kadroda düşünülmeyen isimlerin listesi bir hayli uzun!

Türkiye Kupası’nın kaybedilmesi Aziz Yıldırım’ı küplere bindirdi... maçtan sonra oyuncularına sert şekilde çıkışan Başkan’ın sezon sonunda çok sert yaptırımlar uygulayacağı iddia edildi.

Son büyük değişimde Emre Belözoğlu’nun ipinin çekilmesine izin veren Aziz Yıldırım’ın bu yaz transfer döneminde de takımın başına geçirmeyi planladığı CEO isterse Volkan Demirel’in de sözleşmesini yenilemeyecek.

Ayrıca takımla ilişkisini çoktan kesen Kameni ve Isla’ya gol verilecek.

Sürekli konuşan ama takıma verim sağlayamayan Mehmet Ekici ile sözleşme yenilenmesine rağmen takıma katkısı olmayan Alper’in de durumları kritik. Ayrıca Rangers’ın istediği Skrtel’e, kulübeye transfer edilen Valbuena’ya, Hasan Ali’yi kesmekten uzak İsmail’e de talip çıkarsa gönderilecek.

Fatih Tekke ismi öne çıkıyor

Trabzonspor'da takımın Avrupa’ya gidemeyecek olması nedeniyle bir anda yabancı teknik direktör ve yanında Trabzon’dan yetişmiş ekiple oluşturulacak teknik heyet fikri taca çıktı.

Son dönemde görüşülen yabancı teknik direktör adaylarının zaten transfer yapamayacak olması ve aynı zamanda Avrupa’da da boy gösterilmeyeceği için teklife olumsuz yanıt verdiği bildirildi.

Bu da son dönemde sıkça dillendirilen ve camia içinden destek bulan Fatih Tekke ismini iyiden iyiye öne çıkardı.

Fenerbahçe'de yeni başkan 27 Mayıs'ta belli mi olacak?

Herkes Fenerbahçe’de kongrenin 2-3 Haziran tarihinde olmasını bekliyor… ama asıl kongre tarihi 26-27 Mayıs. Kulüp içinde yükselen dedikodu ise Aziz Yıldırım’ın kendi destekçilerini 26-27 Mayıs’ta hazır edeceği ve çoğunluğu sağlayıp kongre ve seçimi 2-3 Haziran’dan önce bitireceği.

Buna karşılık Ali Koç’un da kolları sıvadığı ve böyle bir duruma hazırlık yaptığı bildirildi. Koç’un da destekçilerinden 26-27 Mayıs tarihlerine sandığa giderek oy verecekmiş gibi hazırlıklarını tamamlamalarını istediği öğrenildi. 25 bin 650 kişinin oy hakkı olup 22 bin civarında kişinin oy kullanacağının hesaplandığı ortamda 26-27 Mayıs’ta sandık başına 13 bin civarında kişinin gitmesi salt çoğunluğun sağlanacağı anlamına da geliyor.