Şevket Arslan

Fenerbahçe'de fatura Kocaman'a çıktı


07 Mart 2018 12:02

Fenerbahçe'de Akhisar Belediyespor maçında alınan 3-2'lik yenilginin faturası Aykut Kocaman'a çıkarıldı.

Fenerbahçe’de ortalık toz duman... Akhisar karşısında alınan yenilginin faturası yöneticiler tarafından Aykut Kocaman’a kesildi. Kocaman’ın derbiyi kafasında bitiremediği, Akhisar maçına taşıdığını iddia eden yöneticiler, ''Akhisar’dan Kadıköy’de 3 gol yemişiz, Aykut Hoca hala 'tacımız çalındı’ diyor. Kendisini Akhisar’a hazırlayamayan hoca takımı nasıl hazırlasın'' tepkisini verdiler.

Beşiktaş maçında sahanın en iyisinin Mehmet Ekici olduğunu iddia eden yöneticiler, ''çocuk 15 dakika kenarda ısındı. 77’nci dakikaya kadar oyuna alınmasını beklemenin alemi neydi?'' diye sordular. Maç 2-0'a geldiği halde devre arasında Soldado, Mehmet Ekici ve Aatif hamlelerinin yapılmama nedenlerini sorguladılar.

Aykut Kocaman’ın çift ön liberolu sistemine ise, ''Josef çıkıyor... Mehmet Topal’ın yanına Giuliano gidiyor. Yeter artık. İllallah ettik bu çift ön libero takıntısından'' ifadeleriyle çok sert tepki gösterdiler.

Aykut Kocaman, daha önce 4 kez istifa etmişti!

Önce Beşiktaş ardından Akhisar Belediyespor... Fenerbahçe hafta sonunda Yeni Malatyaspor karşısına ''hayat memat'' maçına çıkıyor. Deplasmanda oynanacak maç, ya galip gelip Galatasaray derbisine ''puan farkını en azından 3’e indirmek için çıkmak'' ya da ''lige tamamen veda etmek'' anlamına geliyor.

Yeni Malatyaspor maçı öncesinde konuşulan ise Aykut Kocaman’ın olası kötü bir sonuçta istifa edip etmeyeceği. Akıllara gelen ise Kocaman’ın daha önce 4 kez istifa edip, geri dönmesi geliyor.
25 Ağustos 2011, 3 Temmuz Süreci, Fenerbahçe’nin, UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesinin ardından görevi bıraktı.

22 Aralık 2012, Karabük maçından sonra istifa: Kötü sonuçlar gelince; ''Devam ettirebilecek gücü hissedemiyorum kendimde. Bu maçla beraber Fenerbahçe'deki görevime son veriyorum. Taraftar çok net bir şekilde haklı'' diyerek istifa etmişti. Yönetim kabul etmedi.

28 Mayıs 2013, Kocaman’ın son kez istifası: Hiçbir zaman açıklanmadı. Ama dedikodular, istifanın Ali Yıldırım ve transferler yüzünden olduğu yönündeydi.

4 Kasım 2017; Osmanlıspor maçından sonra ''gereğini yapacağım'' diyerek eşyalarını toplayıp kaynanasının evine gitti. Sonra geri döndü.

Bomba iddia! ''Kocaman istifa edemez''

Pek çok kişi Aykut Kocaman’ın Malatya deplasmanından olumsuz bir sonuç çıkarsa istifa etmesini bekliyor... aksini düşünenlerin elinde ise ilginç bir sav var. ''Kocaman asla istifa etmez'' diyenler; ''Kocaman bir kez daha istifa ederse Aziz Başkan bu kez 'dön' demez. Kocaman şimdi istifa ederse kendisine büyük sempati besleyen Ali Koç’un güvenini de kaybeder. Koç ne kadar severse sevsin ikinci kez istifa eden Kocaman’ı yeniden göreve getiremez'' iddiasını ortaya atıyorlar.

İstifa öncesi 9 olan puan farkı 13 haftada 2'ya düştü

Aykut Kocaman 11’inci haftada 1-1 biten Osmanlıspor maçından sonra istifa kararı almıştı... o haftaya kadar sarı-lacivertliler 11 maçta 4 galibiyet 5 beraberlik ve 2 yenilgi alıp 17 puanla Galatasaray’ın 9 puan gerisinde kalmıştı.

İstifa kararından döndükten sonra geçen 13 haftalık süreçte ise Fenerbahçe 8 galibiyet 3 beraberlik ve yine 2 yenilgi aldı. 27 puan topladı. Galatasaray’la aradaki puan farkı ise sadece 6'ya düştü.