Şevket Arslan

Fenerbahçe 'Gol atabilen' forvet için harekete geçti


09 Şubat 2018 12:33

3 forveti 20 haftada ancak 6 golde kalan Fenerbahçe’de scout ekibi gelecek yıl “gol atabilen” bir forvet için harekete geçti… planama ise, “ismi olan değil, iş bitiren” oyuncunun peşinden gitmek.

Popülarite olarak belki Soldado gibi, Janssen gibi, van Persie gibi taraftarı memnun etmeyecek ama geldiği zaman Bobo’nun Beşiktaş’a, Elmander’in Galatasaray’a sağladığı katkıyı sağlamasına dikkat edilecek. Zaten FFP konusunda da sıkıntı yaşandığı için bu yol tercih edilecek.

İyice yaşlanan takımı gençleştirmek adına 23 yaşın altındaki oyuncular tercih edilmiş durumda. Ayrıca takımlarında istenmeyen değil, gelecek için “yatırım” olarak gören isimler takipte.

İşte bir süredir izlenen oyunculardan bazıları; Gent’ten Peter Olayinka, Rangers’tan Alfredo Morelos ve Kızılyıldız’dan Milan Pavkov.

Güneş, Q7'nin satılmasının önünü açıyor!

Kadrosunu daraltıp sezon sonuna kadar kemik bir kadro ile sahada yer almak isteyen Şenol Güneş idmanlarda arayış peşinde.

Güneş bunun için daha çok yumuşak ve kavisli atıp, “defansı geçerse” tehlike yaratan ortalar yapan Quaresma’nın yerine Caner Erkin’i denemeye başladı. Sol kanatta Caner’i, sağda Babel’i deneyen Güneş, Negredo’nun Caner’in ortalarına daha iyi vurmasıyla keyiflendi.

Beşiktaş’ta yeni gündem ise Quaresma’nın yedek kalması durumunda nasıl bir sorun çıkaracağı… oyundan alındığında bile surat yapıp sıkıntı yaratan Portekizli oyuncunun yedek kalmaya başlarsa takım içinde sıkıntı çıkaracağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanında yedek kalıp, Caner ve Babel’le kanatların işlemesiyle Q7’nin belki de Çin’e satılıp büyük para kazanılmasının da yolunun açılacağı.

Muslera’daki düşüşe neden olan “4 yıllık” sözleşme

Muslera’daki düşüş herkesin merak konusu…

Yıllardır “sen Türkiye’nin en iyi kalecisisin” dendiği için kendisine aşırı bir güven geldi. Bu da kendisini olumsuz etkiliyor. Yeni çocuğu olduğu için gece uykusunu tam alamıyor, bu da konsantrasyon sorunu yaşamasına neden oluyor. Önündeki stoperlerin sürekli değişmesi onu da yıpratıyor.

Ortaya atılan son iddia ise 32 yaşındaki Muslera’ya verilen 4 yıllık sözleşmenin Uruguaylı kaleciyi “emekli” ettiği. Şu anda dünyanın en çok kazanan 10 kalecisi arasında yer alan Muslera’ya yönetimin ilk etapa zamlı 2 yıllık sözleşme teklif ettiği, Muslera’nın ise daha uzun yıllar Türkiye’de kalmak istediği için, “zam istemiyorum sözleşmemi aynı şartlarda 4 yıllık uzatın” dediği ortaya çıktı.

İşte Castillo bu yüzden gönderilmedi

Başkan Muharrem Usta büyük umutlarla transfer edilen Fabian Castillo’yu, Rıza Çalımbay’ın vetosuna rağmen elde tutma kararı aldı.

Önce Dallas sonra da Nacional’e hayır diyen Usta, Kolombiyalının bir istatistiğine güveniyor. Haftalardır sakatlıkla boğuşan Castillo buna karşın halen ligin maç başına en fazla adam geçen oyuncuları arasında lider.  Kolombiyalı oynadığı 10 maçta maç başına 3,29 ile adam geçme ortalamasıyla ilk sırada.

Fikret Orman’ın son keşfi! Takibe alındı

Başkan Fikret Orman’ın Güney Afrika tatili sırasında çıplak gözle izlediği ve beğendiği Percy Tau’ya, scout ekibinin de olumlu rapor verdiği bildirildi.

Forvette, forvetin arkasında ve sol kanatta da oynayabilen 23 yaşındaki oyuncunun özelliklerinden yararlanılabileceğinin altı çizildi. Scout listesine eklenme kararı verildi.

Usta'dan Çalımbay'a: Sus artık hocam!

Transferin bitmesinin üzerinden neredeyse bir ay geçti, Rıza Çalımbay hala istediği oyuncuların alınmadığından yakınıyor… bu durum ise yönetimin canını fazlasıyla sıkıyor. Göztepe maçından sonra “istifa” daveti alan Başkan Muharrem Usta son olarak, “kanatlara çok iyi oyuncular bulduk. Oraya transfer yapmak istedik ancak olmadı. Olsaydı daha farklı olacaktı” diyen Rıza Çalımbay’a, “yeter artık hocam. Sus” diye mesaj gönderdi.

'Yönetim, Trabzonspor’u 10 milyon euro zarara soktu'

Faruk Kanca, sosyal medya hesabı üzerinden yönetime sert ifadeler.

Trabzonspor’un eski yöneticisi Faruk Kanca, sosyal medya hesabı üzerinden yönetime sert ifadelerle yüklendi. Kulübün 10 milyon euro’sunun heba edildiğini iddia etti.

Kanca, Kucka’nın 5 milyon euro’ya geldiği dönemde, Osmanlıspor’un Ndiaye’yi, West Ham’a 8 milyon euro’ya Trabzonspor’a ise 6 milyon euro’ya vermeyi kabul ettiklerini iddia etti. Yönetimin ise Kucka’ya 5 milyon vermeyi tercih ettiğini bu yüzden Trabzonspor’un da 10 milyon euro zarar ettiğini açıkladı.