Şevket Arslan

Fenerbahçe, Anders Frisk'e teklif yaptı


12 Şubat 2019 11:59

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü eski bir hakemi danışman olarak teknik heyete dahil edecekleri ve bu ismin hakem hatalarını denetleyip, kamuoyu ile paylaşacağı iddia edilmişti. Son birkaç gündür iddia olarak dolaşan bu dedikoduyla ilgili sürpriz bir isim gündeme geldi. Ailesi ve kendisine gelen ölüm tehditleri yüzünden hakemliği bırakan İsveçli Anders Frisk’e teklif yapıldığı ve karşılıklı görüşmeler yapıldığı bildirildi.

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yerine dört formül!

Beşiktaş'ta A Milli Takımı'nın başına geçmesi an meselesi olan Şenol Güneş'in yerine dört alternatif üzerinde duruluyor.

1: Güneş’in yerine en ciddi aday şimdilik Guti. Ama yönetim içinde de İspanyol teknik adama muhalefet var.

2: 'Guti olmazsa tecrübeli bir isim olsun' diyen bu isimlerin üzerinde durduğu isim Mark Hughes’di.

3: Mark Hughes ismini 'Türkiye’de yabancı teknik direktör olmuyor' diyerek veto eden Fikret Orman’ın kafasında Şenol Güneş’in yerine Türk bir ismi belirlediği konuşuluyor. Pek çok kişi bu ismin Sergen Yalçın olduğu konusunda hem fikir.

4: Son birkaç gündür konuşulan dedikodu ise Fikret Orman’ın yakın ilişkisi olan Mircea Lucescu’yu yeniden Beşiktaş’ın başına getirmek istediği.

Sociedad'ın scoutu Yusuf Yazıcı'ya hayran kaldı

Galatasaray - Trabzonspor maçını tribünden takip eden Real Sociedad scoutu bordo mavili takıma ve Yusuf Yazıcı'ya övgüler yağdırdı:

İzlediğim Yusuf Yazıcı takımının en fazla topla buluşan ismiydi. Sahada en fazla kilit pas veren oyuncuydu. En yüksek pas yüzdesine de o ulaştı. Bunları hep not ettim. Ama aklımda kalan konuk takımın tüm hakem hatalarına rağmen soğukkanlılığını kaybetmemesi oldu. Oyuncularımıza bunu izletmeliyiz.

Soldado'nun cezası belli oldu

Fenerbahçe'de Kayserispor maçında kırmızı kart gören Soldado'ya verilecek ceza belli oldu.

Galatasaray maçında gördüğü kırmızı kart sonrasında 6 maç ceza alan Soldado’ya kulüp 250 bin Euro ceza kesmişti… FIFA kuralları gereği yıllık kazancının ancak 10’da 1’ini ceza olarak verebilen yönetim, İspanyol golcüye ekstra cezayı nasıl vereceğini masaya yatırdı. Gelen bilgilere göre Soldado’nun puan başı hakkedişlerinin yüzde 10’unun Kayserispor maçında gördüğü kırmızı karta istinaden hesabından düşülmesine karar verildi.

Quaresma formasına kavuşacak mı?

Portekiz’e gidemeyen, Suudi Arabistan’a ise gitmeyen Ricardo Quaresma’nın 2 maçlık cezası doldu… gözler ise Cuma günü oynanacak Malatyaspor maçına çevrildi. Kanat hücum oyunlarından, pas oyununa dönen Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in Q7’yi sahaya sürüp sürmeyeceği merak konusu oldu.

loading...