Şevket Arslan

Fatih Terim, Nuri Şahin'i aradı!


16 Mayıs 2018 14:58

Borussia Dortmund’un kendisine takım bulmasını istediği ortamda Fatih Terim de henüz 17 yaşındayken milli takıma aldığı Nuri Şahin'i aradı. Kendisini takımda görmek ve tecrübesinden yararlanmak istediğini söyledi. Nuri bu teklife evet de demedi, hayır da demedi. Tek verdiği cevap, “Hamit abinin durumuna düşmek istemiyorum” oldu.

Nuri daha önce verdiği röportajlarda Türk Milli Takımı’nda oynamaktan gurur duyduğunu ama Türkiye’de oynamak istemediğini açıklamıştı.

Özkan Sümer, Fatih Tekke'yi Nagelsman'la destekliyor!

Trabzonspor’da Özkan Sümer, Fatih Tekke’yi teknik direktör olarak takımın başında görmek istiyor… bazı çevreler Tekke’nin henüz genç olduğunu, tecrübesiz olduğunu iddia etmeleri Sümer’i oldukça sinirlendirmiş durumda.

Özkan Sümer’in "Fatih Tekke daha genç" diyenlere cevabı ise, "Avrupa futbolundan da bihabersiniz. Almanya’da yılın teknik direktörünün kaç yaşında olduğunu biliyor musunuz? Nagelsman sadece 30 yaşında. 28 yaşından beri Hoffenheim’i çalıştırıyor. Daha önce U-19 takımının hocasıydı. O Hoffenheim gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak" şeklinde oluyor.

 

Fenerbahçe'de 4 isme talip çıktı!

Fenerbahçe’nin 4 oyuncusuna talipler var… bunlar; Roman, Skrtel, Josef ve Giuliano.

Roman Neustadter'e Rusya’dan talip olan takımların konuştuğu rakam 2 milyon Euro. Martin Skrtel’i isteyen Rangerslı yetkililer ise Slovak oyuncunun menajerine ''yeniden Ada’ya dönme şansı. Bonservisini alsın gelsin'' dedi.

Sezon başında Josef de Souza'yı isteyen West Brom 7.5 milyon Euro’ya çıkmıştı. Şu dönemde Brezilya’dan sambacıyı isteyen takımlar var ama rakam 5 milyon Euro civarında.
Giulino için de Brezilya’dan talipler var. Onun için konuşulan rakam ise 7.5-12 milyon Euro aralığında.

Beşiktaş'ta Roma çıkarmasının nedeni belli oldu!

Roma’ya çıkarma yapan Beşiktaş başkanı Fikret Orman bir taşla iki kuş vurmaya çalışıyor… ilk etapta İtalyan ekibine Talisca’yı Wolves’ın kendilerine önerdiği rakam olan 29 milyon Euro’ya satmayı teklif etti. Bu rakamın 21 milyon Euro’su 31 Mayıs’a kadar Benfica’ya ödenmesi gereken rakam. 2’şerden 4 milyon Euro’su 2 senelik kiralama bedeli.
2’şerden 4 milyon Euro da, 2 yılda Talisca’ya ödenen maaş. Böylece Orman, Talisca’yı bedava oynatmış olacak.

Fikret Orman’ın İtalyanlardan asıl talebi ise Roma’nın geçen sezon başında 16.6 milyon Euro’ya aldığı Gerson. Fikret Orman 29 milyon Euro’ya Talisca’yı verip üzerine de Gerson’u iki yıl kiralamak istediklerini söyledi. Roma’nın buna vereceği cevapla önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanabilir.

Ali Koç farkı ikinci derece derneklerin oylarıyla kazanacak

Fenerbahçe seçimleri dernek dernek izleyen kulübe yakın isimler bazı oyları detaylandırmış durumda. Seçimde önemli yeri olan Tekirdağ’dan Ali Koç’un tulum çıkarması bekleniyor. Manisa’da ise Aziz Yıldırım’ın önde olduğu konuşuluyor. Almanya’dan ise yarı yarıya oy çıkma ihtimali üzerinde duruluyor. Antalya, Aydın, İzmir, Muğla, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi ikinci derecede yüksek oy potansiyeline sahip illerin delegelerinde ise yüzde 70’e 30’lık Ali Koç’un üstünlüğü olduğu belirtiliyor. Çorum, Ergani, Düzce, Silivri, Kastamonu, Sakarya ve Van gibi daha küçük derneklerde ise Aziz Yıldırım’ın kesin üstünlüğünün olduğu biliniyor.

Rodrigues'in parasıyla transfer planı

Galatasaray yönetimi Rodrigues’i satmaya sıcak bakıyor… çünkü gelecek olan rakamla elzem olan sol bek ve 8 numara transferlerinin yanı sıra takıma yapılacak  genç oyuncu transferleri bitirilebilir. Sol açık için birkaç isim gündeme geldi. Bunlardan birisi Nagatomo’nun Japonya Milli Takımı’nda beraber oynadığı daha önce de Galatasaray’ın gündemine gelen Takashi Inui. G.Saray’ın scout ekibi bonservisi elinde olan Inui gibi daha önce Bursaspor forması giyen Balasz Dzsudszak ile Hannover’le sözleşmesi biten Kenan Karaman’ı da araştırıyor.

Nani, Galatasaray'a teklif edildi

Fenerbahçe’de daha önce forma giyen Nani, Galatasaray'a teklif edildi.

Garry Rodrigues’in olası gidişine karşın sol açık arayışlarını sürdüren Galatasaray’a önerilen pek çok isim var… özellikle Terim’in Serie A’yı yakından takip ettiğini bilen ve kişisel ilişkileri ile bonservis ve kiralama ile ilgili sorunları çözebileceğini bilen menajer Fenerbahçe’de daha önce forma giyen Nani’yi önerdi. Terim ise Portekizli oyuncuyu kesin bir dille reddetti.

"Galatasaray'a satmaya hazırım"

Hollanda 2.Liginde yer alan Fortuna Sittard’ın sahibi olan Galatasaray’ın eski profesyonel yöneticisi Işıtan Gün, Lisandro Semedo’yu önerdi…
Rum Kesimi’nin Apollon takımından kiraladığı Semedo’nun satın alma bedelinin elinde olduğunu Galatasaray’a 750 bin Euro’ya satmaya hazır olduğunu söyledi. İşin ilginci Fortuna’nın elinde Semedo’nun satın alma hakkı için 125 bin Euro’luk hak olduğu bildirildi.