Şevket Arslan

Fatih Terim istifadan döndü

27 Ocak 2019 10:44

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0 kazandıkları Göztepe maçının ardından istifadan döndüğünü açıkladı. 11 milyon Euro'ya Stuttgart'a satılan Ozan Kabak'ın transferi hakkında konuşan Terim, ''Ozan'ın gitmesini istemedim, ihtiyacım olduğunu söyledim ama yönetim satma kararı aldı.

Ya idari karara saygı duyacaktım ya da başka bir şey yapacaktım. O başka bir şeyi yapmayacağıma dair Galatasaraylılara söz verdim'' diyerek istifadan döndüğünün sinyallerini verdi.

Fenerbahçe'de iki yolcu

Victor Moses’ın imza atmasıyla Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanı doldu… Tolgay olmazsa alınacak 8 numara transferi yurt dışından yapılacak. Bunun için bir isimle vedalaşılacak. Bir de sol açık alınırsa bu kez de iki yabancıyla yolların ayrılması gerekiyor. İlk etapta Valbuena’ya sözleşme feshi teklif edildi. Bunun yanı sıra Nabil Dirar için de Club Brugge opsiyonu geri geldi.

Adriano yol ayrımında

Vagner Love’la yolların ayrıldığı Beşiktaş’ta bir ayrılık daha kapıda. Adriano’yla da sözleşme feshi konusunda görüşmeler devam ediyor. Yönetim Brezilyalı oyuncuya ilk yarıdan kalma alacaklarını bırakması durumunda bonservisini vermeyi teklif etti. Adriano ise alacaklarından vazgeçmeyip, ikinci yarıdaki alacaklarını bırakarak ayrılma talebinde bulundu.

Ali Koç'un karşısına Ozan Balaban

Fenerbahçe’nin içine düştüğü cendere sadece muhalifleri değil seçim sürecinde Ali Koç’a destek veren isimler arasında da kaynamaya neden oldu. Muhaliflerin sürekli olarak toplantılar yapıp, ''Fenerbahçe’yi nasıl kurtarırız?'' konuşmalarının yapıldığı ortamda lider aranıyor. Muhalifler Ozan Balaban’ı Ali Koç’un karşısına aday olarak çıkarmak için şimdiden hazırlansa da adını eskitmemek için demeçler vermesini istemiyorlar.

Galatasaray yolu açıldı

Milan’dan ayrılan Higuain, Chelsea’ye imza attı… gelen bilgiler Alvaro Morata’nın da bugün Atletico Madrid’e imza atacağı yönünde. Bu da Galatasaray’a bir süredir beklediği Diego Costa şansını doğurabilir. Çünkü yüksek maliyetli iki forvet oyuncusunu birden FFP kuralları nedeniyle kadrosunda tutamayacak olan Atletico’nun, Diego Costa’yı Galatasaray’a göndermesinin yolu açılacak. Pazartesi günü sürpriz olabileceği ise gelen bilgiler arasında.

Kırmızı kartlara 500 bin Euro ceza

Daha önce 2015’te Trabzonspor maçında gördüğü kırmızı kart sonrasında 100 bin euro, Fenerbahçe kupa maçında gördüğü kırmızı kart yüzünden 250 bin euro, Malmö maçında gördüğü kırmızı kart yüzünden 100 bin euro para cezası alan Quaresma’nın Cuma akşamki kırmızı kart yüzünden yine para cezası alacak. Yönetim 50 bin euro para cezası bile kesse 500 bin euro’yu tamamlayacak. Bu arada Şenol Güneş basın toplantısında, “TFF Disiplin Kurulu'nun cezası dışında Beşiktaş yönetiminin de ekstra ceza vermesi gerekiyor” dedi.

loading...