Şevket Arslan

Faruk Süren, Terim'le geliyor


13 Nisan 2017 12:57

Bugün biraz Galatasaray'dan bahsedelim. Başarısız sonuçlar camiada kazanların kaynamasına sebep oldu. Araştırmalarımda ilginç sonuçlar elde etti. Herkes Fatih Terim'in Galatasaray'a gelmesi istiyor. 

Galatasaray'da camia Fenerbahçe maçından da kötü bir sonuç alınırsa ''bu kez sandık kaçınılmaz olarak gelir''i konuşmaya başladı... her ne kadar ''erken seçim kararının alınması için geç kalındı'' dese de, Ünal Aysal'ın ''mali'', İnan Kıraç'ın da ''stratejik'' desteği ile Faruk Süren listesini hazırladı bile.

İlk etapta, Ebru Köksaldı ve Abdürrahim Albayrak ile beraber çalışmayı planlayan Süren'in yakın dostu Fatih Altaylı aracılığıyla Ali Dürüst'ü de ikna aşamasına geldiği iddia edildi. Hatta bu yönetimde Niyazi Yelkencioğlu, Celal Gürcan, Mete Başol ve Atilla Donat gibi camianın önemli isimlerinin de yer alacağı konuşuluyor.

Faruk Süren'in asıl bombasının ise Fatih Terim olduğu yabancı kuralı nedeniyle TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le ters düşen Terim'in güçlü bir yönetim oluşması durumunda Süren'e Galatasaray'ın başına yeniden geçmeye evet diyeceğini söylediği de bildirildi.

Faruk Süren'e yakın isimler ise, ''baskın seçim olursa, transfer için zaman kalmaz'' sözlerine ''kimse sıkılmasın, Faruk Başkan'ın tüm hazırlıkları tamam'' diyerek güven veriyorlar.

Dursun Özbek, Lucescu'nun tercümanı ile görüştü

Bu arada dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Geldiği günden bu yana Galatasaray'da 7 maçta sadece 3 galibiyet çıkaran Igor Tudor bunların 2'sinde ise takımının başında değildi. Tudor'un geleceğinin tartışıldığı şu günlerde Başkan Dursun Özbek'in daha önce Beşiktaş'ta çalışan Sinan Serhatlıoğlu ile bir araya gelmesi dikkat çekti. Lucescu'nun siyah-beyazlı takımda görev yaparken tercümanlığını yapan Serhatlıoğlu ile hangi konu üzerinde konuştuğu veya hangi konuyu masaya yatırdığı bilinmiyor.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Riekerink coştu!

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra sessizliğe bürünen Jan Olde Riekerink, önemli açıklamalarda bulundu. Riekerink, Galatasaray'ın bir oyuncuyla anlaştığını da iddia etti.

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra sessizliğe bürünen Jan Olde Riekerink, Pazar akşamı 22:00'de Fox Sports'ta yayımlanan ''Kees'in Masası'' isimli programa konuk oldu. Kees Jansma tarafından sunulan programın diğer konukları ise Guus Hiddink, Henk Fraser, Mitchell van der Graag ve Hans Kraay oldu. Yaklaşık 3 saat süren programda Riekerink'in Galatasaray'la ilgili söylediği sözlerden bazıları ise şunlardı:

- Sneijder, Galatasaray'ı yuvası İstanbul'u da evi gibi görüyor. Kariyerini orada bitirmek, önce çocuklarla, sonra gençlerle ardından da A takımla çalışmak istiyor. Ona bunun sözü verilmişti. Bizim 'Cruyff'umuz olacaksın" demişlerdi...

- Hollanda'dan beraber çalışabileceğim bir yardımcı istedim. Hep "tamam" dediler. Bazı isimler önerdim, sonra konuşulmadı bile...

- Bana "FFP kurallarından sıkıntı yaşıyoruz" dediler. Ben de mümkünse "iki oyuncu istiyorum. Yoksa sorun değil" dedim. Polonya'dan genç bir çocuk vardı... beğendiğim. Uzun boylu, kafa toplarında iyi. Aynı zamanda geleceğe iyi de bir yatırım olacaktı. Bir de Fransa'dan bir orta saha oyuncusu. Orta sahamıza dinamizm getirecek.

- Türk Milli Takımı'nda oynayan bir çocukla başkanın anlaştığını söylediklerinde, "elimdeki Türk oyunculardan bir farkı olmadığını" söyledim... sana "milli oyuncu alıyoruz, daha ne istiyorsun" diyerek sert bir cevap verdiler.

- Alt liglerden bir takıma elendikten sonra yöneticiler bana "kırmızı kart gören, saygısız oyuncularla bir daha çalışmayacağız'' dediler. Kabul ettim. Sonuçta saygı duymam gerekiyordu.

- Elimde iyi kanat oyuncuları vardı... gerektiğinde Podolski'yi bile oynatabilirdim.

- Adını ilk kez duyduğum Hollandalı bir oyuncu transfer edildi. Hem de FFP varken çok büyük bir rakama... Sonra "bir daha takımda olmayacak" denilen iki oyuncu da geri döndü.

- TV'lerdeki yorumcuları izleyip, "şöyle oynayalım, böyle oynayalım" diyorlardı... bir gün sportif direktör bana, "3'lü oynamakta yarar var" dedi. Ona espriyle "kovdurmak istiyorsun sanırım beni" dedim. Eldeki kadronun 3'lü oynayabileceğini düşünmek çılgınlıktı.

- Galatasaray aradığımız stoperi buldu. Dünya çapında, uzun boylu. Hava toplarında etkili. Ama ben onunla çalışamadan ayrılmak zorunda kaldım.