Şevket Arslan

Ekrem İmamoğlu'ndan flaş Başakşehir açıklaması

18 Nisan 2019 Perşembe 17:33 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2019 Perşembe 17:33

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir ile alakalı açıklamalar yaptı. İmamoğlu, "Bulunduğum şehirde 1903'de kurulmuş Beşiktaş, 1905'te kurulmuş Galatasaray ve 1907'de kurulmuş Fenerbahçe var. Başakşehir sorusuna gelince, Benim işim bir spor kulübü yaratmak ve ona destek olmak değil" diye konuştu.

Damien Comolli'nin yaptığı görüşme Niasse ve Brahimi için mi?

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli'nin Jose Bosimgwa ve Ivo Lourenço ile yaptığı görüşmenin Yacine Brahimi ve Oumar Niasse için olduğu iddia edildi ancak durum biraz farklı.

Oumar Niasse'nin menajeri İngiliz Futbol Federasyonuna göre babası Makhone Niasse. Zaten Türkiye haklarına sahip olan menajerin adı da Burak Sallak. Aynı şekilde Brahimi'nin resmi bir menajeri yok. Portekiz Futbol Federasyonu'nun ise İngilizlerin olduğu gibi bir hizmeti olmadığı için Brahimi'yi kimin temsil ettiği bilinmiyor. Şu anda menajeri yok görünüyor. 2018'deki menajeri Fransız Luis Alonso daha önce ise bir başka Fransız François Gil ile çalışıyordu. Bu arada FIFA listesinde Lourenço isimli bir menajer yok. Bosingwa'nın adı da menajerler listesinde yer almıyor.

Halil Dervişoğlu transferinde Beşiktaş avantajlı

Burak Yılmaz'dan Beşiktaş çok memnun... Güven Yalçın'ı da Şenol Güneş forvette oynatabiliyor. Ama siyah-beyazlı yönetim, Mustafa Pektemek'in sözleşmesinin biteceği, Cyle Larin'in de kiralanmasının düşünüldüğü ortamda bir yerli forvet transferi daha düşünüyor. Gündemde olan ilk isimse; Hollanda'nın Sparta takımında forma giyen Halil Dervişoğlu.

Halil Dervişoğlu'nda ise en büyük avantaj menajer Kees Vos. 19 yaşındaki oyuncunun menajerinin Lens, Marcelo, Tolgay ve Oğuzhan'ı Beşiktaş'a getiren menajer Kees Vos olması, Beşiktaş'ı Galatasaray karşısında avantajlı konuma getirdi.

Sinan Gümüş'ün Galatasaray kariyeri bitti

Galatasaray'da Sinan Gümüş sıkıntısı büyüyor... Fenerbahçe derbisinden önce takımı yolcu etmeye gelen taraftarlar için "hepsi Suriyeli" diyen Sinan'ın savunması alındı. Genç oyuncu bir anlık refleks olarak o sözleri kullandığını, pişman olduğunu söyledi. Buna rağmen yönetim Kulüp İçi Disiplin Talimatı gereği Sinan'a ceza kesme kararı aldı. Sinan'a 50 bin Dolar cezai işlem uygulanacağı bildirildi. Bu arada taraftarların da büyük tepkisini alan Sinan'la sözleşme yenilenmesinin rafa kaldırıldığı bildirildi.

Abdülkadir ve Yusuf için Fatih Tekke ile Gökdeniz örneği

Trabzonspor'da gündem Abdülkadir ile Yusuf Yazıcı... bu iki oyuncunun bir an önce doğru rakamlara satılması. Başkan Ahmet Ağaoğlu ise hiç aceleci değil. "Bordo-mavililer yurt dışına kimi satmış ki?" diyenlere ise Gökdeniz ile Fatih Tekke örneğini veriyor.

Gökdeniz'in 8.7 milyon Euro'ya Rubin Kazan'a, Fatih Tekke'nin de 7.5 milyon Euro'ya Zenit'e gittiğini hatırlatan Başkan Ağaoğlu, ''o dönemde bu rakamlar bugünün 20-25 milyon Euro'suna eşit. İçiniz rahat olsun. Bu çocuklar Avrupa'ya gidecek. Ama doğru takıma, doğru rakamla...'' diyor.

Alex, Ali Koç'un teklifini reddetti!

Fenerbahçe'de kafalar karıştı... kısa bir süre önce Başkan Ali Koç, "Alex bugün Brezilya'da, yarın bir bakmışsınız bizim için futbolcu izliyor" demişti. Alex ise geçen gün yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe için oyuncu izlemiyorum. Bu işi yapanlar var" sözlerini kullandı.

Bu ise bir süredir konuşulan Alex'in Damien Comolli'nin yerine sportif direktör olarak geleceği iddialarını güçlendirdi. O iddialara göre, Ali Koç, Alex'e scout ekibinin başına geçmeyi teklif etti. Alex ise teknik direktör veya sportif direktör olarak ancak Fenerbahçe'de yeniden görev alabileceğini söyledi.

Başkan'ın ise Alex'den aldığı bu cevap sonrasında Comolli'nin bulunduğu sportif direktörlük koltuğunu ciddi ciddi değiştirmeyi düşündüğü gündeme geldi.

Alex ise bir kez daha sportif direktörlük için teklif almadığını açıkladı.

Orman, TFF için aday olursa Adalı favori

Fikret Orman'ın Beşiktaş'tan sonra TFF başkanlığı için zemin yoklamasında bulunduğu özellikle kimlerin adaylık çalışması yaptığını öğrenmeye çalıştığı bildirildi. Orman'ın TFF'yi kovalamasının ardında yatan bir başka gerçekte Serdal Adalı'ya verdiği söz. Orman'ın TFF başkanlığı için aday olması durumunda, Adalı'nın da seçime tek ve güçlü bir aday olarak gireceği konuşuluyor.