Şevket Arslan

Divock Origi transferine Obradovic el attı


12 Temmuz 2018 11:25

Transfer konusunda sessiz ve derinden giden Fenerbahçe’de basket takımının koçu Zeljko Obradovic forvet transferinde devreye girdi… Sırp koçun yakın dostu ve menajeri olan Alex Raskovic, ABD’li ortaklarından Dan Segal ile İstanbul’a geldi. Raskovic ve Segal; Barış ve Berke’ye yapılan imza töreninden hemen sonra Comolli ile bir araya geldi. Comolli’nin bu görüşmede ikiliden Divock Origi’nin yanı sıra Nacer Chadli’yi de istediği iddiası gündeme geldi. Fakat Comolli’nin eski takımı Liverpool’la yaptığı görüşmede Origi’nin kiralanması konusunda söz aldığı, Belçikalının ikna edilme aşamasına geçildiği de belirtildi.

Rodeigues'in parasıyla 4 transfer bitecek

Henry Onyekuru’yu kiralayan Galatasaray’da Abdürrahim Albayrak’ın ''Trezeguet’yi de alacağız'' açıklaması kafaları karıştırdı. İddialar ise Galatasaray’ın Garry Rodrigues’in transferi için Premier Lig’den bir takımla anlaştığı yönünde. Galatasaray’ın kasasına Hollandalı oyuncunun satışından 11 ila 14 milyon Euro arasında bir giriş olacağı belirtiliyor. Yönetimin rakamı en üst seviyeye çekmek için kıran kırana pazarlıklar yaptığı Trezeguet’nin de satışı beklediği gelen bilgiler arasında. Garry Rodrigues’in satışından gelecek rakamla hem Trezeguet’nin, hem yedek kalecinin, hem Denayer’in, hem de Emre Akbaba’nın transferinin biteceği konuşuluyor. Önümüzdeki haftanın Galatasaray için çok hareketli geçeceği de iddialar arasında.

Banka kredisi yerine Vida'nın satışı 

Banka kredi faizlerinin artırılmasıyla Beşiktaş yönetimi Ziraat Bankası’ndan almayı planladığı krediyi kullanmaktan vazgeçti… Bu da acilen borçlarını yapılandırmak zorunda olan siyah-beyazlıların kendi kaynaklarına yönelmesine neden oldu. Yönetimin beklentisi ise Dünya Kupası’nda harikalar yaratan Domagoj Vida’ya beklenen teklifin gelmesi. Fikret Orman, Hırvat stoperin fiyatını 18 milyon Euro olarak belirlerken, şimdiye kadar resmi bir teklif gelmedi. Fikret Orman’ın Hırvat stoperi en iyi şartlarda satarak finansal anlamda düzlüğe çıkmanın hesaplarını yapıyor.

Cocu, Fenerbahçe'nin çehresini değiştirecek

Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu elindeki kadro ile en iyisini yapmaya çalışıyor… Hollandalı teknik adamın ilk işi ise orta sahadaki yoğumluktan kurtulmak için Eljif Elmas, Mehmet Ekici, Giuliano ve Josef’ten farklı bölgelerde yararlanmak oldu. Asıl mevki 10 numara olan Elijf’i 8 numara olarak “box to box” oynatmaya çalışan Cocu, Giuliano’yu ise Brezilya Milli Takımı’na yükseldiği sağ açık mevkiinde deniyor. Cocu, Mehmet Ekici’den sol kanatta sol iç gibi kurgularken, Josef’ten ise stoper çıkarmayı amaçlıyor.