Serkan Bayar

Comolli, F.Bahçe’ye ne kadar hakim?..


13 Eylül 2018 14:46

Damien Comolli, F.Bahçe’de gelişmelere ne kadar hakim?.. Başkan Ali Koç’un kulübün anahtarını verdiği Fransız sportif direktör, kulüp içinde “gözünün üzerinde kaş var” diyerek personele kan kusturuyor.

İşe alımlarda da yeni bir süreç başlattı. ABD veya İngiltere’de okumak, İngilizce bilmek birinci şart. Konuya vakıf olma şartı ise gereksiz. Hatta medya sorumlusunun “mix zone”un nerede olduğunu bile bilmesine gerek yok.

Burası kulübün iç işi beni ilgilendirmez… beni ilgilendiren Fransız sportif direktörün kulüpten ve gerçeklerden ne kadar kopuk yaşadığı…

Kısaca bir bakacak olursak;

16 Ağustos 2018 “Ozan Tufan'ı göndermek gibi bir düşünceye sahip değiliz. O da gitmek istemiyor. Ona bir teklif olmadığını da göz önüne aldığımızda satmak için bir gerekçemiz yok” dedi.

27 Ağustos 2018 Ozan Tufan kadro dışı bırakıldı.

16 Ağustos 2018 “Şu an FFP için gelir-gideri dengelemek adına bir futbolcu satma zorunluluğumuz yok. Zaten yeni futbolcu arayışımızı da oyuncu satmadan gerçekleştirmek için yapıyoruz” dedi.

Transfer yapılabilmesi için 21 Ağustos’ta Giuliano, 21 Ağustos’ta Josef satıldı.

11 Eylül 2018 Salı akşamı Başkan Ali Koç, “Dirar, Kameni ve Ozan 28 kişilik kadroda yoklar. Onların garanti ücretleri de 5.8 milyon euro…”

13 Eylül 2018. Yani bugün sportif direktör Comolli; "Dirar kadro dışı değil. TFF'ye verdiğimiz 28 kişilik listede yer alıyor. Cocu'nun ilk seçimi olmayabilir ama kadroda…”

Peki F.Bahçe’nin Salih Uçan’ı Empoli’ye kiralamadığını biliyor musunuz?.. en azından TFF’nin resmi sitesine baktığımda öyle görünüyor. Sadece Salih mi, Ozan Tufan, Uygar Mert, Carlos Kameni ve tabii ki Nabil Dirar’ın isimleri de TFF’nin sitesinde F.Bahçe’nin kadrosunda yer alıyor.

loading...