Şevket Arslan

Cenk Tosun'un rekorunu Yusuf Yazıcı kıracak


02 Ocak 2018 00:46

Fenerbahçe'de Neto ve Isla ile yollar ayrılacak mı?

Hali hazırda 15 yabancısı bulunan ve Fernandao ile van Persie’den kurtulamayan Fenerbahçe yönetiminin eli kolu bağlandı. Bir 8 numara, bir de sol bek almak isteyen Fenerbahçe’de kontenjanda yer açabilmek için Neto’nun kiralık sözleşmesinin feshedilmesi gündeme geldi. İşin ilginç yanı Neto’nun kiralık sözleşmesi feshedilse bile sarı-lacivertliler kadroya yabancı bir isim ekleyemiyor.

Neto'dan sonra durumu kritik olan isim Isla

Fenerbahçe’de koltuğu sallanan bir başka isim de Isla… sezon başında kurtarıcı olarak gelen ama beklentileri karşılayamayan Şilili oyuncu, Şener’in cezalı olduğu Konyaspor maçında yaptığı hatayla 2 puana mal olmuştu. Kocaman’ın kadrosunda Şener’in birinci sağ bek olduğu, Dirar’ın da bekte oynayabilmesi nedeniyle Kocaman’ın talip çıkması durumunda Isla’nın takımdan ayrılmasına izin vereceği ise gelen bilgiler arasında.

''Cenk Tosun'un rekorunu Yusuf Yazıcı kıracak''

Cenk Tosun’un rekor bir rakama Everton’a gitmeye hazırlandığı dönemde Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’dan bomba gibi bir iddia geldi...

Muharrem Usta, Yusuf Yazıcı’nın Cenk Tosun'un rekorunu kıracağını iddia etti. Başkan, Tosun Paşa’nın transferini, ''Cenk’in gidişi Türk oyuncuların da önün açtı. Bir sonraki büyük transferi Yusuf Yazıcı yapacaktır. Eminim ki, 2-3 sene içinde Yusuf’la hem şampiyonluk yaşayacağız, hem Avrupa’da başarılı olacağız. Ardından da Cenk’in rekorunu kırarak Avrupa’ya göndereceğiz'' iddiasında bulundu.

Beşiktaş'ta Aubrey Modiba ismi gündeme geldi

Tatilini Güney Afrika’da geçiren Fikret Orman futboldan kopmuyor... Cuma akşamı Muhsin Ertuğral’ın davetiyle Ajax’ın maçını izleyen Orman, Güney Afrika Ligi ile ilgili bilgi topladı. Ligin en fazla geleceği olan isminin ise SuperSport takımında forma giyen Aubrey Modiba olduğunu öğrendi. Bu oyuncunun scout listesine eklenerek izlenmesini talep etti.

Galatasaray'da kontenjan için feda edilecek 3 isim

Fatih Terim sol bek istiyor... kanatta oynayabilecek forvet özellikleri olan bir isim istiyor. Hakan Balta’nın yanı sıra Nigel De Jong’a da lisans çıkarılmasını ve A takımda olmasını istiyor.

İşin kötüsü Galatasaray’da şu anda 14 yabancı var. De Jong dışında alınacak iki ismin de yabancı olması ise şu anda kadroda yer alan en az 3 yabancının gözden çıkarılması anlamına gelecek.

Fatih Terim, 600 bin Euro alıp tribünde oturan Carasso’ya karşı. Tecrübeli teknik adam sol bek alınması ve Balta’nın da kadroya katılması durumunda Latovlevici’nin de ipini çekecek. Üçüncü isimse De Jong’un kendisini yeniden kabul ettirmesi durumunda Donk olacak gibi duruyor.