Kaan Özbek

Bu kızı okutalım…


21 Kasım 2012 02:00

DÜN, “Kaan amca benim sesimi duyurur musun” başlıklı bir e-posta aldım. Postayı yollayan 13 yaşında bir kız çocuğu. Yolladığı yazının tamamını okuyunca olayın ciddiyetini anladım küçük kızın kendi cümleleriyle baş başa bırakıyorum sizleri. Ona yardım etmek isteyenleriniz olursa iletişim bilgileri bende mevcut.
“Efendim, yazıma başlarken saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ben 13 yaşındayım.adım ve soyadım Zeynep Nur Dağ. Eskişehir Alpu’da oturuyoruz. 8’inci sınıfta okuyorum. Benden küçük 2 kardeşim daha var. Üçümüzde ilköğretim okuluna gidiyoruz. Babam polis olduğu için Alpu’da polis lojmanında oturuyoruz. Fakat bu ay babamın tayini Eskişehir merkezine çıktı. Ben okumayı çok seviyorum. Derslerimde iyi. Ben doktor olmayı istiyorum. Canlarını kurtarmak istiyorum. Fakat geçen gün babam beni çağırıp, benim maddi durumum çok kötü. Bu ay maaşıma haciz gelecek. Ekmek almakta dahi zorlanıyorum. Seni okuldan alacağım. Annen evde ev işleri yapacak.
Sana ise bir iş bulacağım. Eve destek olacaksın. Çok borçlarımız var dedi. Babam benle konuşurken ağladı. Biliyorum babamın çok parası olsa beni ve kardeşlerimi okutur. Sıkıntıdan babamın saçları beyazlamış durumda. Ellerinde sedef diye yaralar çıktı. Erkek kardeşim Mehmet geçenlerde benim yatağımda zıplarken yatağımın bazasını kırdı. Babam kardeşim Mehmet’e birşey demedi ama parası olmadığı içinde kırık bazayı tamir ettiremedi. Bu yüzden ben bir aydır yer yatağında yatıyorum. Kurban bayramında koyun kesemedik. Cep telefonum bile yok. Okula iki yıldır aynı kıyafetlerle gidiyorum… Benim yazımı okuyan insanlar eminim duyarsız kalmazlar ve bana burs verirler. O zamanda ben okurum. Babamın borçlarını öderim. Kimse sesimi duymuyor. Lütfen siz benim sesimi duyurun.”