Şevket Arslan

Boateng gerçeği

25 Ocak 2019 12:07

Kiralık olarak Barcelona’ya imza atan Kevin Prince Boateng’in, 2015-16 sezonunda Schalke sözleşmesini feshettiği dönemde Trabzonspor’un kapısından döndüğü ortaya çıktı. Bordo-mavililerin eski oyuncusu Ahinful’un, Boateng’i Trabzonspor yönetimine tavsiye ettiği iki taraf arasında anlaşmaların bile yapıldığı ama daha sonra Milan’dan gelen teklif üzerine Boateng’in rotasını İtalyan kulübüne çevirdiği bizzat Ahinful tarafından açıklandı.

Duhan Aksu ve Aziz Behiç gelecek

Şenol Güneş’in verdiği rapor üzerinden görüşmelerine devam eden Beşiktaş yönetimi sol bek için İstanbulspor’dan Duhan Aksu’yu transfer etmek için görüşmelerini sıklaştırdı. Bu arada menajerler tarafından gündeme getirilen Aziz Behiç’in bir sezonda 3 farklı takımda oynayamayacağı için PSV ile görüşülmesine bile gerek duyulmadı. Gelen bilgiler ise Mirin’in alındığı PSV ile Aziz için gelecek sezon için anlaşmaya varıldığı yönünde.

Sinan Gümüş de mi elden kaçıyor?

Galatasaray yana yakıla forvet ararken elinde kalan tek forvet Sinan Gümüş’ü de kaybetmek üzere... Almanya’dan Sport, ''Stuttgart’ta gelecek vaaden yıldız adayıydı ama sonra beklenmedik şekilde unutuldu. Galatasaray’ın 6 gol attığı maçta 2 golle kendisini hatırlatan Gümüş, Hoffenheim için ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hem de bedava gelme ihtimali heyecanlandırıyor'' iddiasını gündeme getirdi. Galatasaray'da daha önce Eren Derdiyok, Fatih Terim'in kararıyla kadro dışı bırakılmıştı. Muğdat Çelik de Fatih Terim'in ilk 11'de düşünmediği isimler arasında yer alıyor.

Vincent Janssen Galatasaray'a

Kısa bir süre menajeri tarafından Galatasaray’a önerilen Vincent Janssen bir kez daha gündeme geldi... yaklaşık 10 gün önce menajerinin sağlık raporlarıyla beraber Galatasaray’ın önüne getirdiği Vincent Janssen bu kez bizzat İngiliz kulübü tarafından resmi olarak teklif edildi. Kulübe gönderilen resmi belgede, Janssen’in bonservisinin bedelsiz verileceği bildirildi. Vincent Janssen önerisine Fatih Terim'in de onay verdiği bildirildi. Fatih Terim, birinci ve ikinci alternatif dışında üçüncü isim olarak da Vincent Janssen'in transfer edilmesinin faydalı olacağını yönetime ilettiği kaydedildi.

Ruben Semedo'ya mahkeme engeli

Beşiktaş’ın Ruben Semedo’yu istediği ama Isimat-Mirin’e imza attırmak zorunda kaldığı ortaya çıktı. Portekiz’in Record gazetesine göre Villarreal, Semedo’nun Beşiktaş’la beraber Maritimo ve Reading’e de gitmesine evet dedi. Fakat İspanyol mahkemesi işlediği suçlar nedeniyle kefaletle serbest bırakılan Semedo’nun çalışmak için, ülke dışına çıkışına izin vermedi. Bu yüzden Semedo’nun Huesca’da devam etmesi zorunlu oldu.

Fenerbahçe için hayal

Fenerbahçe’nin Spartak Moskova’dan Ze Luis’i istediği iddia edildi... Cape Verdeli oyuncu, Rus ekibinin sezon başında 6.5 milyon Euro’ya aldığı ve ilk yarının tüm maçlarında (2 maçı gastrit olduğu için kaçırdı) oynatıp 7 golle takımın en golcü oyuncusu oldu. Ayrıca Leeds’in yaptığı 10.5 milyon Sterlin’lik teklife de olumsuz cevap verildi. Cevap ise, “bu rakama düşünülemez” oldu.