Şevket Arslan

Bielsa'nın hediyesi oldu


29 Ağustos 2018 12:18

Caleb Ekuban, Trabzonspor’a Marcelo Bielsa’nın adeta hediyesi oldu... Ganalı bir ailenin İtalya’da yetişen oğlu olan ve bir dönem Mario Balotelli ile kıyaslanan 24 yaşındaki forvet oyuncusu kariyerinde 10 gol barajını kiralık oynadığı Arnavutluk’un Partizani takımında geçebildi. Leeds’in başına geçen Bielsa, Ekuban’a forma numarası vermemiş, kadro dışı bırakmıştı.

Ahmet Nur Çebi kararını verdi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 18 Eylül’de yapılacak olağanüstü kongre için kolları sıvadı... öncelikle yönetim kurulunda kimlerin olup olmayacağı konusunda çalışmalar yapan Orman’dan, Ahmet Nur Çebi’ye sürpriz bir teklif geldi. 2022’ye kadar başkanlığı devam etmek istediğini, daha sonrasında çekileceğini ve o kongrede aday olursa kendisini destekleyeceğini sözünü verdi. Bu kongrede zaten aday olmayı düşünmeyen Çebi’nin ise bu fikre sıcak baktığı yeni dönemde de Orman’la yola devam edeceği konuşulmaya başlandı.

Falcao için gidildi ama Mitroglou ile anlaşıldı

Radamel Falcao’nun kiralanması için Fransa’ya çıkarma yapan Şükrü Hanedar sürpriz bir görüşme daha gerçekleştirdi. AS Monaco’nun sadece kiralama için istediği 4.5 milyon Euro’luk rakam Galatasaray’a geri adım attırdı.  Şükrü Hanedar bunun üzerine Marsilya’ya geçerek Zubizareta ile Mitroglou’nun kiralanması konusunda bir görüşmede bulundu. 3 maçta sadece 47 dakika oynayan Yunan oyuncuyla da bir görüşme yapan Hanedar, olumlu dönüş aldı. Marsilya yönetiminin ikna olması durumunda Galatasaray'ın Mitroglou’ya imza attıracağı gelen bilgiler arasında.  Bu arada Hanedar’a Fransa’da bulunduğu süreçte Daifra Sakho’nun da önerildiği bildirildi.

Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası 

Milli takım oteline 30 kadın getirmesi skandalının üzerine bir de bir yıl içinde belinden geçirdiği sakatlık sonrasında Fenerbahçe, Marco Fabian’dan vazgeçti… herkes Sornoza veya Patrick gibi isimlerle temas kurulmasını beklerken Hyoran için teklif yapıldığı ortaya çıktı. 25 yaşındaki oyuncu için teklif aldıklarını bizzat başkanı Alexandros Matos açıkladı. Matos, “kararı Scolari’yi bıraktık… elimizde o bölgede Scarpa, Lima, Guerra, Vitinho var” açıklamasında bulundu.

loading...